Tiyatroda Kadınlar Saltanatı

Hırka-i Şerif Vakfı ve Tiyatro Külliyen işbirliği ile “Sadece kadınlar için tiyatro...” sloganıyla yola çıkan tiyatro eğitimiKasım ayında başlıyor.

KÜLTÜR SANAT .
tiyatroda kadınlar saltanatı

2005 yılından bu yana birçok dalda eğitim veren Hırka-i Şerif Vakfı ve 2008’den beri yetişkin ve çocuklara kamu ve özel kurumlarda tiyatro eğitimi veren Tiyatro Külliyen, yeni sezonda sadece bayanlar için bir eğitim programı hazırladı. Matine kavramının tiyatro sanatında neden olmasın sorusuyla gelişen proje, tiyatroya ilgi duyan fakat bugüne kadar bu alanda eğitim alma fırsatı bulamamış tiyatro severlere hitap ediyor.

Tiyatro dünyasında bayanların çalışmalarını, oyunculuklarını ve hikayelerini biraz daha ön plana çıkarmayı hedefleyen eğitim programı kapsamında; Türk tiyatro tarihi, beden eğitimi, ses-nefes çalışmaları, doğaçlama üzerine teknikler, temel oyunculuk ve diksiyon eğitimleri verilecek.

3 aylık bir süre için ilk aşaması planlanan eğitimin sonunda ışığından dekoruna, oyun metninden yönetmenine yalnızca bayanlardan oluşan ekiple tiyatro oyunu sergilenecek.

Tiyatro Külliyen Genel Koordinatörü Ayşe Şahinboy Doğan, her yaştan tiyatroya hevesi olan kadınların katılabileceği eğitim programıyla ilgili şunları belirtti: “Tiyatronun temel disiplinlerini öğrenmiş birinin duruş ve kendini ifade ediş tarzında olumlu değişimler olur. Daha önce çalıştığımız birçok kurum da özellikle asosyal davranışları olan öğrencimiz oldu. Sahne korkusunu, topluluk önünde konuşma yapmayı, grup çalışmalarında uyumlu olmayı kazandıran eğitim çalışmaları yaptıktan sonra finalde asosyalliğin ortadan kalktığına şahit olduk. Tiyatro eğitimini her bireyin alması gerektiğini düşünüyorum. Sosyallik kazandıracağı gibi, sahne çalışmaları kişi de özgüveni kuvvetlendirecektir.”

Hırka-i Şerif Vakfı ve Tiyatro Külliyen işbirliği ile gerçekleştirilecek eğitimetiyatroya merakı olan,ev hanımlarından öğrencilere ve çalışan kadınlara kadar herkesbaşvurabilecek.

Ortaya koydukları oyunlarla kadın estetik dokunuşunun ve bakış açısının zarafetini seyirciyle buluşturabilecek.

Başvuruların 31 Ekim’e kadar sürdüğü eğitim programı için detaylı bilgiyi www.hirkaiserifvakfi.com/TR/918/Ozel-Kurslar/Tiyatro-Egitimi.aspx alabilirsiniz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tiyatroda Kadınlar Saltanatı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.