Antalya Büyükşehir Belediyesi sanat sezonunu açıyor

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) 2015-2016 sezonunu 15 Ekim Perşembe günü saat 20.00'de 'Tarla Kuşuydu Jüliet ' oyunuyla açıyor. ABT, yeni sezonda 4 yetişkin, 4 çocuk oyunu ile izleyicinin karşına çıkıyor.

KÜLTÜR SANAT .
antalya büyükşehir belediyesi sanat sezonunu açıyor

Geçtiğimiz sezon 190 kez 'perde' diyerek, 30 binin üzerinde tiyatro severi sahnesinde ağırlayan ABT, yeni sezona merhaba diyor. Ödüllü oyuncu kadrosuyla ve performansıyla göz dolduran ABT, 2015-2016 sezonunda 4 yetişkin, 4 çocuk ve gençlik oyunu sahneleyecek.

Kahkaha tufanı yaşanacak

ABT’nin yeni oyunu Ephraim Kishon'un yazdığı, Engin Alkan'ın yönettiği 'Tarla Kuşuydu Jüliet', 15 Ekim Perşembe günü saat 20.00'de tiyatroseverlerle buluşuyor. Dünyaca ünlü yazar Shakespeare’in Romeo ve Juliet karakterini konu alan oyun, izleyicileri kahkaha tufanı yaşatmaya hazırlanıyor. Oyun, Romeo ve Juliet'in günlük yaşantı ve çığırından çıkmış evliliklerinin yanında Shakespeare'in mezarından ters dönüp, olaylara müdahale etmesini anlatıyor.

Üçkağıtçı avukat tiyatroseverlerle

Diğer bir yeni oyun; dünyaca tanınmış sanatçı ve akademisyen Alexander Illiev'in yönettiği 'Kurnaz' 29 Ekim Perşembe günü saat 20.00'de seyircinin karşısına çıkıyor. 1457 yılında Fransa'da yazılmış olmasına rağmen günümüzde de geçerliliğini koruyan oyun, üçkağıtçı Avukat Pierre Pathelin'in karşısına çıkan dişli bir rakip ile yaşadığı komediyi ele alıyor.

Çocuklar unutulmadı

Özer Tunca'nın yönettiği 'Özgürlüğe Kaçış' adlı çocuk oyunu 18 Ekim Pazar günü saat 13.00'de minik izleyicilerin beğenisine sunuluyor. Çocukların unutulmadığı, görsel bir şölen vaat eden oyunda, bir kafesin içinde sessiz sakin yaşayıp giden bir grup evcil hamsterın özgürlük mücadelesi anlatılıyor.

Sır 25 Ekim’de

ABT, Danimarkalı sanatçı Soren Ovesen'in yazdığı ve yönettiği 'Sır' adlı oyun ile 25 Ekim Pazar günü saat 13.00'de yine minik izleyicilerine unutulmaz bir oyun sergiliyor. Oyun, 1900'lü yıllarda iki halası Oda, Adda ve hizmetçileri Leila ile beraber yaşayan 2 yaşındaki George'un Kapadokya’ya giderek ejderhayı yenmeyi ve prensesi kurtarmaya çalışması anlatılıyor.

Tek kişilik performans

Öte yandan her ayın sonunda konuk bir tiyatroyu sahnesinde ağırlayan ABT, Alexander Illiev'in tek kişilik performansına ev sahipliği yapacak. Muhteşem performansıyla Illiev, 30 Ekim Cuma günü saat 20.00'de tiyatroseverlerle buluşacak.

Geçen sezondan 4 oyun

Geçen sezonda izleyicilerin büyük beğenisini alan 'Geç Kalanlar', 'Oyun Oyun İçinde' adlı yetişkin oyunu ve 'Küçük Karabalık', 'Değiştirilmiş Çocuk' çocuk oyunları tiyatroseverlerle buluşmaya devam edecek. Tiyatroseverler www.abt.gov.tr adresinden oyun tarihlerini takip edebilir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Antalya Büyükşehir Belediyesi sanat sezonunu açıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.