Devlet Tiyatroları Anadolu turnesinde

Ödemiş, Burdur, Çankırı, Karabük ve Bartın'ı kapsayan turneyle 3 farklı oyun 9 temsille tiyatro severlerle buluşacak.

KÜLTÜR SANAT .
devlet tiyatroları anadolu turnesinde

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 1 Nisan'da başlayacak turneyle tiyatroya hiç gitmemiş seyirciye ulaşmak hedefleniyor.

Tiyatro kültürünü yerleştirme ve seyircilere alışkanlık kazandırmanın amaçlandığı turne boyunca Ödemiş, Burdur, Çankırı, Karabük ve Bartın tiyatroyla buluşturulacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımları, Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı ve Gürol Tonbul'un oyunlaştırıp yönettiği "Masallar, İnsanlar Bir De Türküler", 1-5 Nisan tarihlerinde Ödemiş'te sahne alacak.

Samed Behrengi'nin yazdığı, İlknur Özdemir'in Türkçeye çevirdiği, Günay Ertekin'in oyunlaştırdığı ve Özer Tunca'nın yönettiği çocuk oyunu "Küçük Karabalık", 3 Nisan'da Çankırı'da, 5 Nisan'da Karabük'te ve 6 Nisan'da Bartın'da perde açacak.

Antalya Devlet Tiyatrosu yapımı, Şahin Örgel'in yazdığı ve Murat Bölük'ün yönettiği çocuk oyunu "Barış Çiçeği" ise 1 Nisan'da Bartın'da sanatseverleri selamlayacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Devlet Tiyatroları Anadolu turnesinde
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.