Keşanlı Ali'yi hiç böyle izlemediniz!

Bir çok kez sahneye konan, dizi filmi çekilen Keşanlı Ali Destanı bu kez Ahmet Mümtaz Taylan’ın gözünden Sadri Alışık Tiyatrosunda yeniden canlanıyor.

KÜLTÜR SANAT .
keşanlı aliyi hiç böyle izlemediniz!

Zuhal Erkek'in haberi

Türk Tiyatrosunun başyapıtlarından olan Keşanlı Ali Destanı; Yavuz Bingöl, Kerem Alışık, Kayhan Yıldızoğlu, Songül Eden, Tuba Ünsal gibi oyuncu kadrosuyla seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Büyük kentin eteklerinde yer alan varoşlarda yaşayan ezilen yoksul insanların öykülerini ele alırken gündelik hayatın yanı sıra iktidar, çıkar, aşk ilişkileri dolayında gelişen, olaylara da eğlenceli bir yaklaşımla değiniyor.  Ahmet Mümtaz Taylan’ın yönetmenliğini yaptığı tiyatro oyunu izleyicilerden olumlu tepkiler almaya devam ediyor.

Keşanlı Ali Destanı oyununun Sarhoş Rasih’i Kerem Alışık ve Türk tiyatrosunun önemli oyuncularından Kayhan Yıldızoğlu ile Keşanlı Ali üzerine konuştuk.

Keşanlı Ali Destanı’nda oynamanın kendisi için gurur verici olduğunu dile getiren Kerem Alışık, zorluk derecesi son derece yüksek olan bu oyunun seyirciden ilgi görmesinin ve çabalarının alkışa dönüşmesinin ekip olarak kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.  Bu oyunda kendisinin neden Keşanlı Ali rolünü oynamadığını sorduğumuz Alışık, oyunculuğa başladığından beri en çok oynamak istediği rolün bu olduğunu ancak Yavuz Bingöl’ün tip olarak bu role daha çok yakıştığını, o yüzden de Yavuz Bingöl'ü düşündüklerini söyledi.

Keşanlı Ali Destanı’nda Sarhoş Rasih rolünü canlandıran Kerem Alışık,  “ Bu rolü oynamak bir oyuncun başına gelebilecek en güzel şey. Tüm rollerin zorluk derecesi bence eşit ama şarhoş oynamak zaten kolay değildir. Bir de sarhoşu, hiç içki içmeyen birisi oynadığı zaman orası siz düşünün... Şimdiye kadar canlandırdığım karakterler içinde beni en çok zorlayan rolün Sarhoş Rasih olduğunu söyleyebilirim” dedi.

Ekibin heyecanı ve oyunculuk yeteneği yüksek kişiliklerden kurulduğa dikkat çeken Kerem Alışık,  Yavuz Bingöl ve Songün Eden gibi çok başarılı grafikleri ve kariyerleri olan kişilerle çalışmanın oyundaki performansını artırdığını söyledi. 

Usta tiyatrocu Kayhan Yıldızoğlu ise, Haldun Taner’in geçmişte hocası olduğunu hatırlatarak, Keşanlı Ali Destanı’nda oynamaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Ayrıca Yıldızoğlu, Kerem Alışık, Yavuz Bingöl, Songül Eden gibi genç yeteneklerle çalışmanın keyif verici olduğunu söyledi.

Son dönem genç tiyatrocuları ve seyircilerden aldıkları tepkileri hakkında açıklamalarda bulunan Yıldızoğlu, “Uzun zamandır tiyatro yapmıyordum. Bu oyunla birlikte izleyicilerden çok güzel tepki alıyoruz. Seyirci her oyundan sonra bizi ayakta alkışlıyor. Bu ekiple beraber olmaktan çok mutluyum. Özellikle gençler çok yetenekli, tiyatro kültürü ve disiplini olan insanlar...” şeklinde konuştu.  

Mümtaz Taylan’ın yönetmenliğindeki Keşanlı Ali Destanı’nın diğer yorumlardan yönetim ve reji olarak daha farklı olduğunu söyleyen Kayhan Yıldızoğlu, bu oyunun müzikal olarak daha renkli olduğunu ifade etti.

on5yirmi5.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Keşanlı Ali'yi hiç böyle izlemediniz!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.