Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel'den Muhteşem Bir Eser ''Bozkırın Asenaları''

İstanbul Üniversitesi Genel Türk Tarihi Ana Bilim Dalında Profesör olan Mualla Uydu Yücel, Bozkırın Asenaları kitabını okuyucularının beğenisine sundu.

KÜLTÜR SANAT .
prof. dr. mualla uydu yücelden muhteşem bir eser bozkırın asenaları

Tarih dünyasına yeni bir soluk getirecek gibi görünen ''Bozkırın Asenaları'' eseri, Türk tarihinin kadın liderlerini konu alıyor. Eser geçtiğimiz hafta yayımlandı.

Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel kitabını twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türk tarihinin kadın liderlerini kaynakların rehberliğinden ayrılmadan, gönül dünyamızda bıraktıkları hissiyat ile yazmaya çalıştık” olarak tanımladı.

İslam Öncesi ve Türk-İslam tarihi dönemi olarak 2'ye ayrılan eserde, dönemlerinde yaşayan etkili hanım sultanlar konu ediniyor. 

Tomris Hatun'un hayatıyla başlayan eser, Altayların Melikesi ve Türk Tarihinin İlk Kadın generali olan Kurbancan Datha ile son buluyor. Eserde yaklaşık 30 civarında tarihe damga vurmuş kadın liderlerden bahsediliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Prof. Dr. Mualla Uydu Yücel'den Muhteşem Bir Eser ''Bozkırın Asenaları''
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.