Yeni çıkan kitaplar: Küçük Prens

Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupér tarafından yazılan ve sinemaya uyarlanan Küçük Prens, dünya üzerinde şu ana kadar 276 dil ve lehçeye çevrilerek, bir başyapıt oldu.

KÜLTÜR SANAT .
yeni çıkan kitaplar: küçük prens

Bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasının anlatıldığı bu eser yirmi yedi bölümden oluşuyor. New York’ta bir otel odasında yazılan bu kitap ‘Yüzyılın yüz kitabı’ arasına girmeyi başarıyor. Ayrıca son dönemlerde sinemaya uyarlanan animasyon filmi, her yaş grubu tarafından ilgi görmeye devam ediyor. ‘Bütün yetişkinler bir zamanlar çocuktu ama sadece çok azı bunu hatırlar’ diyen Küçük Prens, çocuklara nasıl yetişkin oluru anlatmakla kalmıyor, yetişkinlere de “iyi” yetişkin olmak gerektiğini hatırlatıyor. Basit bir çocuk kitabı gibi görünen bu kitap aslında yazarın modern topluma eleştirisini ifade ettiği bir kitap olarak değerlendiriliyor.

Eser, uçağı bozulan pilotun çölde Küçük prens ile karşılaşmasıyla başlıyor. Yurdundan ayrılıp gezegenleri gezen Küçük Prens’in başından geçenleri anlatmasıyla devam ediyor. Masallar birbirinden güzel ve özgün anlatılıyor. Kitapta, kahramanlar görsellerle cıvıl cıvıl kurgulanıyor. Değerler eğitimi konuları masalların içine serpiştiriliyor, çocuklar şeker tadındaki bu masalları okurken hem eğleniyor hem de güzel davranışlar kazanıyorlar.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yeni çıkan kitaplar: Küçük Prens
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.