Tekirdağ'da: "Korsanı getir,orijinal kitabı götür"

Tekirdağ'da bir kitabevi sahibi, korsan eserlerle mücadele etmek için korsan kitap getirenlere orijinalini hediye ediyor

KÜLTÜR SANAT .
tekirdağda: korsanı getir,orijinal kitabı götür

Tekirdağ'daki kitabevi sahibi ve yazar Tayfun Şahin, korsan kitapla mücadele için "Korsanı Getir Orijinalini Götür" kampanyası başlattı.

Kitabevinin camlarına kampanya sloganlarını asan Şahin, korsan kitap getiren vatandaşlara, korsan yayını nereden aldıklarını belirten imzalı bir yazı karşılığında orijinal ürünü hediye ediyor.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin yazar ve esnaf olmadan önce de tüm korsan ürünlere karşı olduğunu ve imkanları ölçüsünde orijinal eserler aldığını söyledi.

Korsan ürünlerde yazarın, matbaacıların, çalışanların ve devletin hakkının yendiğini dile getiren Şahin, şöyle konuştu: 

"Korsan yayınları önce İstanbul'da gördüm, orası çok büyük bir şehir. Orada tek başına uğraşmak çok zor. Daha sonra Tekirdağ'a geldim. İlk zamanlar burada da çoktu daha sonra azaldığını gördüm ancak bu satışlar gizli yapılıyormuş. Ben de bir kampanya başlatmaya karar verdim. Kitapların korsan olduğunu anlıyorsanız, eminseniz getirin eseri, hiçbir ücret talep etmeden aynı ürünün orijinalini size vereceğim. Hatta seçtiğiniz, beğendiniz bir kitabı da hediye edeceğim. Korsan kitaba bu kadar karşıyız. Sadece benim onlardan istediğim korsan kitabı nereden aldıklarını öğrenmek."

Şahin, korsan yayınlarla hak ve hukukun çiğnendiğini, kul hakkının yendiğini ve yazarların hakkının gasbedildiğini vurguladı.

 "Vatandaşlar, korsan kitabı bilmiyor" 

Şahin, sadece kendisinin kitabın korsan satıldığını görmesinin yetmediğini, bu nedenle kendisine korsan kitap getiren kişilerden nereden aldığına dair imzalı yazı aldığını ve adli makamlara başvurduğunu söyledi.

Yeni nesillerin ve öğrencilerin korsan yayınları tanımasını sağlamak gerektiğini vurgulayan Şahin, şunları anlattı:

"Korsan kitaplarda da bandrol vardır. Bunu anlamanın en iyi yolu, bu kitaplar ucuzdur. Baskısı kalitesizdir.  Vatandaşların yüzde 80'i inanın korsan kitap okuduğunu bilmiyor. Onun için gelecek neslimize bunu aşılamak istiyorum."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tekirdağ'da: "Korsanı getir,orijinal kitabı götür"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.