“Allah” dedirten telif!

Forbes dergisi, mayıs sayısında en çok kazanan yazarlar listesinin sekizincisini yayımladı. Buna göre, Allah De Ötesini Bırak kitabının yazarı Uğur Koşar, geçen yıl 800 bine yakın kitap satarak 1,7 milyon lira telif geliri elde etti.

KÜLTÜR SANAT .
“allah” dedirten telif!

Forbes’un mayıs sayısındaki Özer Turan imzalı habere göre, bu yılın en çok kazanan “yazarı” Uğur Koşar. Destek Yayınların’nca yayımlanan Allah De Ötesini Bırak ve Allah De Ötesini Bırak 2 kitaplarıyla tanınan Koşar, 757 bin satışla 1,7 milyon lira telif ücreti kazandı.

Kitapları kişisel gelişim kategorisinde yer alan Koşar, kendisini “ruhsal danışman” olarak tanımlıyor. Bu yıl 1 milyon TL barajını yalnızca dört isim geçti. Koşar’ın ardından Handan’la 1,5 milyon TL gelir elde eden Ayşe Kulin, beş ayda 180 bin basılan yeni romanı Kafamda Bir Tuhaflık ile Orhan Pamuk (1,2 milyon TL), ve 1,1 milyon TL ile İskender Pala barajı geçen diğer isimler oldu.

Radikal'in haberine göre zirvedeki dörtlüyü 500 bin lirayı aşan gelirleriyle Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Batman, Canan Tan ve Sinan Yağmur izlerken, son iki sırada Yılmaz Özdil ve Soner Yalçın yer aldı.

Yılı romansız geçiren Ahmet Ümit, Zülfü Livaneli Elif Şafak gibi isimlerse listenin ikinci onluk diliminde sıralandı.   

Yedi yayınevi zirveyi paylaştı

2014’te Türkiye’de 50 bin 752 çeşit kitap yayımlanmış. Bunların yüz kadarı çoksatar listelerine girmiş, yaklaşık 20’si de 100 bin adedin üzerinde satış rakamına ulaşmış. Forbes’un hesaplarına göre en çok kazanan 20 yazarın kitapları 4 milyon 100 bin adet basılmış ve 12 milyon 300 bin lira telif geliri elde etmişler. 15 yazarın yazdığı en çok satan 20 kitabı yedi yayınevi üretmiş.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git “Allah” dedirten telif!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.