EVDE KUŞ BESLEMEK İÇİN 5 NEDEN

Evcil bir hayvan almayı düşündüğünüz ya da daha önce hiç beslediğiniz oldu mu? Birçok kişi evcil hayvan alırken kedi ya da köpeği tercih ediyor. Kedi, köpek gibi hayvanlara ayıracak vaktiniz yoksa bir diğer alternatifiniz kuş olabilir.

KÜLTÜR SANAT .
evde kuş beslemek için 5 neden

İşte size evinize kuş almanız için 5 neden! Bu yazıyı okuduktan sonra her an fikrinizi değiştirip soluğu pet shopta alabilirsiniz.


Konuşabilir

Kendimizi yalnız hissettiğimizde ya da konuşmaya ihtiyacımız olduğunda yanımızda birileri olsun isteriz. Özellikle yalnız yaşayan insanların evde hayvan beslemesi bundandır.  Eğer evinizde muhabbet kuşu ya da papağan beslerseniz ona konuşmayı öğretebilir ve istediğiniz şeyleri söylemesini sağlayabilirsiniz. Böylece hem eğleneceğiniz hem de dertleşeceğiniz bir dostunuz olmuş olacak. Bazı durumlarda çok konuşmasından ya da çok ötmesinden şikâyetçi olabilirsiniz ama güne kuş cıvıltılarıyla başlayabilir ya da eve geldiğinizde duyacağınız kuş sesiyle kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Masrafsız

Kuşlar, kedi ve köpekler gibi masraflı hayvanlar değildirler. Hayatlarını devam ettirebilmeleri için gerekli olan şey kuşyemi ve sudur. Tabi alıştırdığınız durumlarda sebze ve meyve de yiyebilirler. Hatta öyle ki eğer uysal bir kuşsa birlikte aynı sofrada yemek bile yiyebilirsiniz.

Zeki

Birine hakaret edeceğimizde çoğu zaman “kuş beyinli” sözünü kullanırız. Fakat bu karşımızdaki kişiye hakaretten ziyade kuşa edilmiş bir hakarettir. İnsanların hareketlerini ve konuşmalarını taklit edebilen bir hayvan zeki değilse hangi hayvan daha zekidir onu bir düşünmek gerek…

Bakımı kolay

Kedi ve köpeklerin gün içinde hava alması, tüylerinin taranıp temizlenmesi, tuvalet gibi ihtiyaçları vardır. Özellikle ilgi göstermezseniz ve onlarla oyun oynamazsanız daha çok hırçınlaşabilirler. Kuşlarınsa uğraşmanızı gerektiren bu tarz bir ihtiyacı yoktur.  Öyle kedi, köpek gibi tuvalet ihtiyaçları için de özellikle bir şey yapmanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken kafesini temizlemek.

Küçük evler için ideal

Küçük bir evde kedi, köpek beslemek her zaman daha zordur. Evde hayvan beslemek isteyip de bu sorun yüzünden bakamıyorsanız böyle durumlarda en iyi alternatifiniz kuş olacaktır.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git EVDE KUŞ BESLEMEK İÇİN 5 NEDEN
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.