Gece fotoğrafı nasıl çekilir?

Gece fotoğrafı çekmenin zor olduğu fotoğrafçılar tarafından bilinir. Ancak başarılı bir sonuç için birkaç teknik ayar, iyi bir kompozisyon ve iyi bir zamanlama yeterlidir.

KÜLTÜR SANAT .
gece  fotoğrafı nasıl çekilir?

Öncelikle gerekli olan teknik malzemeleri sıralayalım.. DSLR Fotoğraf makinası, Tripod ve Uzaktan kumanda iyi bir fotoğraf için yeterlidir. Uzaktan kumanda yoksa çekimi zamanlayıcı ile de yapabilirsiniz fakat uzaktan kumandanın olması daha iyi sonuçlar olmanızı sağlar.Kadın ve Kadın’ın haberi.

Emeğiniz boşa gidebilir

Çekim için iyi bir kompozisyon seçtikten sonra hava koşullarına da dikkat etmemiz gerekir. Tripodu sağlam bir şekilde sabitlememiz gerekir. Aynı zamanda kadraja yanısayabilecek bir araba farına müsade etmemeniz gerekir. Aksi bir durumda bütün emeğiniz boşa gidebilir.

Doğru zamanı seçin

Gökyüzünde parlement mavisi rengini yakalamak, gece çekiminde daha başarılı sonuçlar almazını sağlayacaktır. Bu yüzden gün batımı sonrası bir saatlik dilim ile gün doğumu öncesi bir saatlik dilim en doğru zaman olarak bilinir.

Fotoğrafta pikselleşme olmasın

Fotoğraf makinanızda Manuel modunu seçtikten sonra, lensinizi AF ( Auto Focus) durumuna alın. Daha keskin ve net kareler için diyaframınız, f8 ile f16 arasında bir değer seçilmelidir. İSO değeriniz en düşük seviyede tutulmalıdır aksi taktirde fotoğrafınızda pikselleşmeler olabilir.

Zamanlayıcı alternatif olabilir

Diyafram ve İSO ayarınızı yaptıktan sonra poz göstergesine bakarak Pozlama süresini (Enstantane) ayarlamanız gerekir. Makinanız için uzaktan kumandanız yok ise zamanlayıcı ile fotoğrafı çekmeniz gerekir. Aksi halde deklanşöre basma anındaki sarsıntı fotoğrafınızda olumsuz etkilere yol açabilir.

En doğru açıdan en güzel fotoğrafı çekmek istiyorsanız, fotoğrafı çekmeden önce çekim yapılacak mekanın ışık koşulları, güneşin batış noktası gibi faktörler gözlemlemelisiniz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gece fotoğrafı nasıl çekilir?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.