Yapraklara umudu resmediyor

Filistinli genç kız asma yapraklarını sanat eserine dönüştürüyor. İşgal altındaki Gazze Şeridi'nde yaşayan 21 yaşındaki Lin el-Hac, yaklaşık bir yıldır doğayı ve umutlarını asma yapraklarına resmediyor.

KÜLTÜR SANAT .
yapraklara umudu resmediyor

TEK TEK SEÇİYOR

 

 

 

Filistinli genç kız Lin el-Hac, evinin bahçesindeki üzüm yapraklarını yağlı boya kullanarak adeta birer sanat eserine dönüştürüyor. İsrail işgali altındaki Gazze Şeridi'nde yaşayan 21 yaşındaki Hac, yaklaşık bir yıldır doğayı ve umutlarını asma yapraklarına resmediyor. Genç kız, yaprakların büyük olanlarını tek tek seçip temizlediğini, üzerinde rahatça çalışabilmek için de yaprakları kitap arasına koyarak birkaç gün bekletdiğini ifade etti.

 

PSİKOLOJİ EĞİTİMİ ALDI

 

 

 

Yaprakları hayallerini ve umutlarını resmetmek için kullandığını söyleyen Hac, çevresindekilerin de kendisine destekleyip teşvik ettiğini kaydetti. Küçük yaştan beri çizim sanatına ilgi duyduğunu ve resme yeteneği olduğunu belirten Filistinli genç kız, üniversite eğitimini ise psikoloji üzerine aldığını söyledi. Hac, psikoloji bölümü ile yeteneği arasında büyük bir bağ olduğunu ifade etti.

 

Yeni Şafak

 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yapraklara umudu resmediyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.