Kültür ve Turizm Bakanlığından fotoğraf yarışması

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, "Sizce Türkiye Neyin Evi/Yurdu?" konulu fotoğraf yarışması düzenleniyor.

KÜLTÜR SANAT .
kültür ve turizm bakanlığından fotoğraf yarışması

Kültür ve Turizm Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in bu yıl başlattığı küresel imaj kampanyasıyla sanatçılar objektiflerini Türkiye'ye yöneltti.

"Sizce Türkiye Neyin Evi/Yurdu?" konulu fotoğraf yarışmasıyla, "Turkey Home Of" sloganı çerçevesinde sürdürülebilir bir marka değeri oluşturulacak.

Herkesin öne çıkartmak istediği farklı değerleri kendi objektiflerinden yansıtması ve fotoğrafların Türkiye'yi tanıtması istenecek.

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) üyesi Türkiye Fotoğraf Federasyonunun (TFSF) işbirliğiyle gerçekleştirilecek yarışmanın başvuruları, 1 Haziran-31 Ekim 2014 tarihlerinde online olarak kabul edilecek.

Birincilik, ikincilik, üçüncülük, mansiyon ve sergileme ödül kategorilerinde gerçekleşecek yarışmada, toplam 13 bin 250 lira para ödülü dağıtılacak.

En iyi fotoğrafa 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye de 2 bin lira ödül verilecek. Fotoğraf yarışmasının 3 adet mansiyon ödülü biner lira, sergileme ödülü ise 250 lira olarak belirlendi. Ödüle layık görülen fotoğraflar Bakanlık tarafından satın alınabilecek.

Yarışmanın başvuru ve şartname bilgilerine http://www.tfsfonayliyarismalar.org/anasayfa.asp adresinden ulaşılabilecek.

Türkiye'nin tanıtımına ilgi duyan herkesin katılımına açık olacak ve bu yıl serbest kategoride düzenlenecek dijital fotoğraf yarışmasının gelecek yıllarda "Ev/Yurt/Yuva" konseptinde belirlenecek özel kategorilerle gelenekselleştirilmesi hedefleniyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kültür ve Turizm Bakanlığından fotoğraf yarışması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.