Cihad Kurt: Ekrem İmamoğlu seçimi nasıl etkileyecek?

2019 yerel seçimlerinde Chp, ibb adaylığını Beylikdüzü belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu’ndan yana kullandı. Mütevaziliği,esnaf ve mahalleli ile olan samimi diyalogları imamoğlunun seçim çalışmalarında en dikkat çeken özelliklerinden biri oldu.

KÜLTÜR SANAT .
cihad kurt: ekrem imamoğlu seçimi nasıl etkileyecek?

2019 yerel seçimlerinde Chp, ibb adaylığını Beylikdüzü belediye başkanı olan Ekrem İmamoğlu’ndan yana kullandı. Mütevaziliği,esnaf ve mahalleli ile olan samimi diyalogları imamoğlunun seçim çalışmalarında en dikkat çeken özelliklerinden biri oldu.

Arasıra uğradığı provakosyanlara bile verdiği tatlı dilli cevapları ve yaklaşımıda halka güven vereceğinin her zaman vatandaşı dinleyeceğinin bir göstergesi gibi duruyor.

Şimdi Ekrem İmamoğlunu yakından tanıyalım; Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. 

Trabzon lisesi’nden sonra istanbul üniversitesi ingilizce işletme bölümü’nden mezun olarak yine istanbul üniversitesi’nde insan kaynakları ve yönetimi bilim dalında yüksek lisans eğitimi aldı. 

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette yönetim kurulu başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor futbol kulübü, trabzonspor basketbol kulübü ve beylikdüzüspor kulübü’nde yöneticilik yaptı. 

2009’da chp beylikdüzü ilçe başkanı oldu. 30 mart 2014 yerel seçimlerinde beylikdüzü belediye başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan imamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. 

Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana beylikdüzü’nde yaşıyor.

Şimdi ise istanbulun sorunlarıyla yüzleşen İmamoğlunu çözüm olarak sunduğu bir dizi söylemlere bakalım

Ulaşım sorunu;

Bu konuda sıkıntı çekenlerin başında öğrenciler yer alıyor

Öğrenciler aylık akbil olarak 80 tl yüklüyor İmamoğlu bu fiyatın 50 tl’ye düşüceğini öğrencilerin ulaşım konusunda sıkıntı çekmeyeceğini belirtiyor.

18-25 yaş arası okul okuyamayan yaklaşık 350 bin genç var bu gençlerede ulaşımın %40 indirmli yapılacağı sözünü veriyor.

Ev hanımlarınıda unutmayan İmamoğlu annelere 4 yaşına kadar gelen çocuğuyla beraber ulaşımın onlara ücretsiz olacağını ve kolaylık sağlanacağını  vaad ediyor.

2.Metrobüs hattı

Yapılacak fiziki çalışmalar ile metrobüs hattı problemleri çözülecek. Daha büyük kapasiteli iett otobüsleriyle yolcu alma sıkıntısıda rahatlığa kavuşacak.

İstanbulun kalabalık bir nüfusu var özelliklede tem çevresinde.

Tem otoyolu ve e-5 yollarına yeni ayrıcalıklı bir yol açılarak vatandaşlar istedikleri yerlere daha hızlı ve masrafsız bir şekilde ulaşıcak.

Gençlere kütüphane

Öğrenci gençliğinin bir başka sorunuda kütüphane.

İstanbul kütüphane konusunda darlık çeken bir metropol ! Kütüphanelerde yer sıkıntısı boş yer bulma ve rahat bir şekilde çalışma ortamı yok. Saraçhanede bulunan ibb binası hem öğrenciler hemde halk için devasa bir kütüphane haline gelicek.

Ekrem imamoğlunun da makamı burada olup hem öğrecilerle, hemde halkla iç içe olucak.

Cihad

Gıda sorunu;

İstanbul’un kırsal kesimlerinde tarım alanları korunup üretim artırılacak. sağlıklı ve ucuz tarım ürünleri halka aracısız bir şekilde ulaştırılacak

Halk süt kurulup istanbul ve çevresinde dağıtılacak hayvancılığa dair organize sanayi bölgeleri kurulacak. Ve bahçecilik desteklenecek.

Böylelikle halk belediye desteğinde hem çalışacak hem üretecek ve kazanacak.

Halk süt;

istanbul’da ikamet eden her çocuk artık halk sütle büyüyecek. Süt  çocuklar için çok önemli bir besin kaynağıdır. Çocuklara süt ihtiyacını karşılamak onların büyümesine yardımcı olmak ekrem başkana çok yakışan bir hareket olacaktır.

Apartman kapıcıları hak ettiği yere gelicek;

İstanbul’da farkında olmadığımız bir diğer meslek grubu kapıcılardır.

İmamoğlu kapıcıların sorunlarınada değinmiş ve onlara elektrik, asansör, bahçe bakım, havuz ve peyzaj gibi eğitimler verileceğini açıklamış, sertifika programları ilede teknisyenlik ve acil yardım konularında bilgilendirilecekleri konusunda hem fikir olduğunu söylemiştir.

İstanbula 15 yeni yaşam vadisi;

İstanbul’un dere yatakları değerlendirilerek yaşam vadisine dönüştürelecek. 20 milyon metrekarelik alan yeşil le buluşacak.

İstanbul’un tapu sorunu;

Gelin burada ekrem imamoğluna kulak verelim;

Mülkiyet hakkı insanımız için çok önemli bir hak. Çok değer veririz evimize tapumuza istanbul’un en önemli sorunu tapu ve mülkiyet hakkı .

Planlamadan gelen mülkiyet sorunları var.2b kaynaklı sorunlar var.

Yüzbinlerce insanımızın artık bu durum canına tak etmiş durumda.

Bu iş büyük ilgi ister,ortak akıl ister,herkesi sürece katmak ister

Müthiş bir demokrat duygu ister . Biz bunu beylikdüzünde yaptık istanbulda’da yapıcaz.

 

Ekrem İmamoğlu beylikdüzünde çokça tanınan ve başarılı bilinen bir belediye başkanı olarak biliniyor.

Kolay bir şekilde ulaşılması ve beylikdüzündeki tarafsız başkanlığı onu bügunlere ibb belediye başkan adaylığına getirdi.

Bir röportajda şu cümleleri kullanmıştır; ülkenin en büyük sorunu partizanlıktır ve şuan müthiş bir kutuplaşma süreci yaşanıyor bizim dilimiz bunu yok edecek ve ibb başkanı seçildiğimde parti rozetini çıkaracağım.

İstanbul’da yaşayan bir genç olarak 31 mart seçimlerinde hem Binali Yıldırıma hemde Ekrem İmamoğluna başarılar diler ve seçimin hayırlıysa sonuçlanmasını dilerim.  

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Cihad Kurt: Ekrem İmamoğlu seçimi nasıl etkileyecek?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.