Mustafa Koçoğlu: BİR ŞANS DAHA

Değerlendirmesini bilirseniz eğer başarının yolunu koşarsınız.

KÜLTÜR SANAT .
mustafa koçoğlu: bir şans daha

Derler ki ;  Her vazgeçiş , bir kabulleniştir. Gerçekten öyle midir dersiniz ? Yani istediğiniz gibi gelişmeyen bir olayı sonlandırıyorsunuz diye yenildiniz mi demektir ?  Kim bilir belki evet belki de hayır. Ama cevaptan daha önemli olan bişey varsa , o da elde edilen artılar ve eksiler olsa gerek.


Nasıl mı ? Şöyle anlatayım. Vazgeçmek için yeni bir şansın veya yeni bir fırsatınızın olması lazım. Ortada kalmak istemezsiniz çünkü. Bu yeni şans size bir artı olarak gözükür. Gözükür diyorum çünkü ikinci şans , birincinin suistimalidir. Başarısız olmuşsunuzdur. Bence bu en büyük eksidir.


Öte yandan eğer, öldürmeyen yara güçlendirir diye bakarsanız olaya işte o zaman başarısızlığınız, sizin için bi artı pozisyonu alabilir. Artık başarısız olmamak için takip edilmemesi gereken yolu biliyorsunuzdur çünkü. Değerlendirmesini bilirseniz eğer başarının yolunu koşarsınız.


Artı ve eksileri belirledikten sonra ise geriye birtek ne yapabileceğiniz kalır. Bu noktada unutmayın ki ne yapabileceğinizi , ne istediğiniz ; ne istediğinizi de , beklentileriniz belirler. Büyük şeyler yapmak istiyorsanız , beklentilerinizi küçük tutacaksınız. Bu söylediğim olunabilirliği gerçek kılar. Gerçek her zaman isteğinizi güçlendirir. Güçlü bir istekle yapamayacağınız şey yoktur. Ölümü öldürebilmek dışında...

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mustafa Koçoğlu: BİR ŞANS DAHA
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.