Festivalin 50. Yılında Yıldız Yağmuru

Bu yıl 50'ncisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, yerli ve yabancı birçok sanatçıyı ağırlayacak.

KÜLTÜR SANAT .
festivalin 50. yılında yıldız yağmuru

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 12 Haziran-30 Temmuz'da yapılacak festivale ilişkin, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (AKKM) Yıldırım Beyazıt Salonu'nda düzenlediği basın toplantısında, Bursa'nın, kültür ve sanat alanında yapılan çalışmalarla uluslararası çapta örnek bir kent olduğunu belirterek, ''Bu görevi sürdürmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz'' dedi.

Festivalin yarım asırdan beri devam ettiğini hatırlatan Altepe, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu festival Bursa ile bütünleşti. Çocukluğumuzun en güzel anıları bu festivalle alakalı. 1962 yılından beri kesintisiz devam eden festival, gurur kaynağımız oldu. Bu festival, Türkiye'nin en uzun soluklu festivali. Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür organizasyonlara her zaman destek olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bunu sadece söylemiyoruz, yaptığımız icraatlarla da gösteriyoruz. Bu festival ile farklı kültürleri bir araya getiriyoruz. Bursa bir buçuk ay boyunca dolu dolu etkinlikler yaşayacak.''

Festivali, Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle düzenleyen Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfının (BKSTV) Genel Sekreteri Ahmet Erdönmez ise başka bir yerde bu kadar büyük bir etkinliğin görülemeyeceğini ifade ederek, ''İstanbul ve belli başka yerlerde ufak tefek festivaller olabilir ama hiçbiri bu kadar uzun soluklu ve geniş çapta değil'' dedi.

Toplantıya, BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Fatma Durmaz ve üyeler katıldı.

Yaklaşık 1 milyon 500 bin TL kaynak ayrılan festival, 17 Haziran'da Bursa Senfoni Orkestrası ve Güher-Süher Pekinel kardeşlerin konseri ile başlayıp, 30 Temmuz'da Dino Merlin ve Suzan Kardeş konseri ile son bulacak.

Festival kapsamında, Ricky Martin, Buika, Ahmet Özhan, Kubat, İlhan Şeşen, Zuhal Olcay, Ayşegül Aldinç, Harıs Alexıou, Melihat Gülses, Şebnem Ferah, Gibsy Kings, Ajda Pekkan, Emre Altuğ ve Gökhan Özen'in yanı sıra birçok ünlü sanatçı konser verecek.

Festivalde, Karagöz Halk Dansları Gösterisi de sunulacak. [aa]

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Festivalin 50. Yılında Yıldız Yağmuru
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.