Peygambere 20 Yılda Yazılan Şiir Birinci Oldu!

Peygamber Hz. Muhammed'e olan aşkını anlatacak kelimeleri 20 yılda olgunlaştıran şairin şiiri Rusya'daki yarışmada birinci oldu.

KÜLTÜR SANAT .
peygambere 20 yılda yazılan şiir birinci oldu!

Rusya Müftüler Konseyi'nin bu yıl 5'incisini düzenlediği "Âlemlere Rahmet: Peygamber Hz. Muhammed" adlı şiir yarışmasında 20 yılda yazılan şiir birinci oldu. Yarışmada organizasyon komitesine gelen en iyi 88 şiir internet ortamında oylamaya sunuldu. Rusya Yazarlar Birliği üyesi ve Lev Tolstoy Ödülü sahibi Timur Zulfikyarov, "Hz. Muhammed'in Küçüklüğünden Bir Gün" şiiri ile bu yılın birincisi seçildi.

YARATAN'IN EN SEVGİLİSİ

Şiiri 20 yılda yazdığını söyleyen Zulfikyarov, Efendimiz'in (SAV) hayatından bir gününü yazarken, tüm hayatını hayal etmeye çalıştığını belirtti.

Birincilik ödülü alan şiir şöyle: "Dünyanın başka şehirlerinde de gece ışıkları güzel, ancak tüm bu dünya şehirleri, Peygamber Muhammed'in ellerini ısıtmaya çalıştığı küçük ateşin ışığı kadar değerli değil. En son evlat en sevilendir.. Bu yüzden O Yaratan'ın en sevgilisi..."

YENİ ŞAFAK

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Peygambere 20 Yılda Yazılan Şiir Birinci Oldu!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.