Ömer Uluç için anma sergisi

Mac Art Gallery, Ömer Uluç'u ölümünün birinci yılında sanatçının çeşitli dönemlerinden oluşan eserleriyle anıyor.

KÜLTÜR SANAT .
ömer uluç için anma sergisi

Ömer Uluç, 'Heves Kuşu Durmaz Döner' adlı kitabının adını şair Baki'den "Deşt-i fenâda mürg-i hevâ durmayıp döner" (yokluk çölünde heves kuşu durmadan döner) adlı dizesinden almıştı.

Usta ressamın içindeki bu heves kuşu, hastalığında bile sürekli oraya buraya uçtu. Hiç durmadı. Yapı Kredi Kazım Taşkent Sanat Galerisi'ndeki "Parçalanmanın Kimyası" ve "Sağ El, Sol El Desenleri" adlı son sergisinde bile hastalığına meydan okurcasına yeni işler üretti, yeni şeyler söyledi. 2010'un Ocak ayında vefat ettiğinde ise ardında pek çok eser bıraktı. Mac Art Gallery, Ömer Uluç'u ölümünün birinci yılında sanatçının çeşitli dönemlerinden oluşan eserleriyle anıyor. 8 Ocak'ta açılacak sergide sanatçının varlıkları spiraller ve yuvarlaklar ile başlayan gittikçe doku, form, karakter ile beraber hayat kazanan yaşam öyküsü ortaya çıkacak yeniden. Her biri yaşayan canlı varlıkları andıran eserler defterden kâğıda, kâğıttan tuvale, tuvalden heykele gerçek bir yaşam öyküsünü izleyiciyle buluşturacak. Ömer Uluç'suz geçen bir yılın ardından ustayı özleyenler yolunu 31 Ocak'a kadar Mac Art Gallery'ye düşürebilir. Zaman)

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ömer Uluç için anma sergisi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.