Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali’nin başvuru süresi uzatıldı

Erzincan’da bu yıl ilki düzenlenecek olan 1. Erzincan Uluslararası kısa Film festivalinde, başvuruların yoğunluğu nedeniyle son başvuru tarihinin ertelenmesi kararı alındı.

KÜLTÜR SANAT .
erzincan uluslararası kısa film festivali’nin başvuru süresi uzatıldı

Daha önce ağustos ayı içerisinde yapılacağı ilan edilmiş olan festivalin yarışma bölümüne kısa sürede 100’e yakın film başvurdu. Kısa film yapımcılarından gelen talep üzerine festival komitesinin değerlendirmesi sonucu, son başvuru tarihi 10 Eylül 2019 tarihine alındı.

Türkiye’den ve dünyadan bir çok kısa filmin yarışacağı festivalde finale kalan filmler, eylül ayının sonunda ilan edilecek. Alanlarında önemli işler yapmış ünlü isimleri barındıran ana jürinin vereceği kararla 5 farklı ödül dağıtılacak.

Başvurular festivalin internet sitesinden online olarak yapılabiliyor. Yarışmacıların online başvuru dışında herhangi bir belge göndermesi gerekmiyor.Finalist filmler açıklandıktan sonra finale kalan yarışmacıların ise filmleri ana jürinin önüne gitmeden önce bazı belgeleri posta yoluyla ulaştırmaları gerekiyor.

Daha önce ağustos ayı içerisinde yapılması planlanan festival komite kararı ile 14-18 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Film gösterimlerinin yanı sıra atölye çalışmaları, söyleşiler ve konserler gibi bir çok etkinliği de barındıran festivalle ilgili detaylı bilgiye erzincanfilmfestivali.com adresinden ulaşılabiliyor.

 

 

7

 

 

YENİ ŞAFAK

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erzincan Uluslararası Kısa Film Festivali’nin başvuru süresi uzatıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.