Dede Korkut şölenle anılacak

UNESCO tarafından tescillenen kültür mirasımız “Dede Korkut-Korkut Ata Mirası: Kültürü, Masalları ve Müziği”, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yıl boyunca anma, kutlama programlar düzenlenerek anılacak.

KÜLTÜR SANAT .
dede korkut şölenle anılacak

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül, “Dede Korkut Türkiye’nin 17. değeri olarak UNESCO’nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası listesinde yerini almıştır. Bu bağlamda bizler de Dede Korkut’un günümüz insanlarına daha iyi anlatılması maksadıyla tüm Halk Eğitim Merkezlerimiz ve Olgunlaşma Ensitülerimizde yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenmesini istedik” dedi.

NAKIŞ NAKIŞ İŞLENECEK

Gül, “Özelikle Dede Korkut’un bizlere aktarılan sözlü mirasının artık atölyelerimizle ilmek ilmek, nakış nakış işlenmesini, çeşitli konferanslar, sergiler, anma programları ile günümüz toplumuna aktarılmasını hedefliyoruz. Çr çalışmalarımızla ürünlerimizde Dede Korkut’un hikayelerine yer vererek eserlerinin sözlü eserlerin yanı sıra somut eserler hale getirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

 

YeniŞafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dede Korkut şölenle anılacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.