Genç Öncülerden İkisi Bir Arada: Kısa Film Gösterimi ve Ünlü Sinemacılarla Söyleşi Şöleni

Genç Öncüler Gençlik Hareketi tarafından bu yıl 4. sü düzenlenen Kısadan Hisse Kısa Film Günleri'nde, Kısa Film Gösterimleri ve usta sinemacılarla yapılacak olan söyleşilerle program başlıyor..

KÜLTÜR SANAT .
genç öncülerden ikisi bir arada: kısa film gösterimi ve ünlü sinemacılarla söyleşi şöleni

5-6 ve 7 Nisan tarihlerinde bir festival havasında sürecek olan yarışmanın programı netleşti.

Kısa film gösterimleri ve sinema dünyasından önemli isimlerle başlayacak program 7 Nisan Pazar akşamı Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenecek ödül töreniyle son bulacak.

5 Nisan Cuma akşamı 18.00-21.00 saatleri arasında Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde başlayacak olan programda, ''TÜRKİYE'NİN KISA FİLM DENEYİMİ'' masaya yatırılacak. Konuşmacı olarak ise sahnede Dr. Öğretim Üyesi Mesut AYTEKİN ile Yönetmen Murat PAY yer alacak.

6 Nisan Cumartesi ise program 2 oturumdan oluşuyor. Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan oturumların ilki 11.30-15.00 arasında yapılacak. Programın konusu ''KISADAN UZUN METRAJA SİNEMA MUHAYYİLESİ'' olacak. Mikrofonun başında ise Usta Yönetmenler Sinan SERTEL ve Seyid ÇOLAK oturacak.

6 Nisan Cumartesi akşam programı ise yeniden 18.00-21.00 arasında gerçekleştirilecek. Sinema Yazarı Enver GÜLŞEN ve Sinema Eleştirmeni İhsan KABİL'in konuşacağı oturumda ise konu ''İSLAM DÜNYASININ SİNEMA TECRÜBESİ VE FESTİVALLER'' olacak.

BÜYÜK ÖDÜL TÖRENİ ise 7 Nisan Pazar akşamı saat 20.00'de Bayrampaşa Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde yapılacak..

Genç

 

Genç

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Genç Öncülerden İkisi Bir Arada: Kısa Film Gösterimi ve Ünlü Sinemacılarla Söyleşi Şöleni
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.