Çankaya Kitap Buluşması başladı

Çankaya Kitap Buluşması’nın ilki Çankaya Belediyesi ve Toplumsal Araştırmalar ve Sanat İçin Vakıf işbirliğiyle Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde başladı

KÜLTÜR SANAT .
çankaya kitap buluşması başladı

Çankaya Belediyesi ve Toplumsal Araştırmalar ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 1. Çankaya Kitap Buluşması başladı.

 

5 Ekim’e kadar sürecek olan kitap buluşmasına 35 yayınevi binlerce kitap ile katıldı. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşen kitap buluşmasında aralarında Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Prof. Dr. Onur Bilge Kula, Ercan Karakaş, Faruk Bildirici’nin de yer aldığı yazar, akademisyen, siyasetçi ve gazetecilerin söyleşilerinin yanı sıra yazarların imza günü gerçekleşecek.

TÜM KİTAPSEVERLER DAVETLİ

Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda açılış konuşmasını yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Ankara’nın adına yakışan bir kitap fuarı yok. Bu önemli eksikliği gidermek adına bir ilke imza atarak TAKSAV işbirliği ile bu fuarı düzenledik” dedi. Çağdaş Sanatlar Merkezi’nin 20’nci yılını bir ilkle taçlandırmak istediklerini dile getiren Taşdelen fuara tüm Ankaralıları ve kitap severleri davet etti.

tum-kitapseverler-davetli-cankaya-kitap-bulusmasi-basladi-515168-1.

"KİTAPLA KUCAKLAŞALIM"

TAKSAV Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Tılıç ise, kitap buluşmasının önemine dikkati çekerek, şunları söyledi: “Üniversitede iletişim okuyan öğrenciler arasında ‘hayatımda hiç roman okumadım’ diyenler var. 80 öncesindeki kuşağın en önemli simgesi koltuk altında taşınan kitaplardı. 80 darbesi ile kitap okuma alışkanlığı da zarar gördü. Bizler bu buluşma ile Ankaralıları yeniden kitap ile buluşturmak istedik. Ankara için bir başka önemli buluşma noktamız olan tiyatro festivaline kitap buluşmasını da ekledik. Kitapla buluşmayı, kitapla kucaklaşmayı hepinize tavsiye diyorum. Devamı gelecek olan buluşmamızda sizlere bol kitap okumalı günler diliyorum.”

tum-kitapseverler-davetli-cankaya-kitap-bulusmasi-basladi-515169-1.

 

 

Kaynak: Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çankaya Kitap Buluşması başladı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.