İstanbul karikatür festivali yarın başlıyor

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl ilk kez düzenlenecek olan İstanbul Karikatür Festivali yarın başlıyor.

KÜLTÜR SANAT .
istanbul karikatür festivali yarın başlıyor

Karikatür Yarışmasının ödül töreni, sergi açılışı ve ünlü karikatüristlerin söyleşileri 13-14 Mayıs tarihlerinde Üsküdar İskelesi’nde İstanbul Karikatür Festivali için özel olarak hazırlanan şehir hatları vapurunda gerçekleşecek. Gençlerin kültür, sanat, tarih, kariyer ve kimlik bilincinin oluşumunda önemli hedeflere ve projelere sahip olan Türkiye Gençlik Vakfı, İstanbul Karikatür Festivali’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle kendini geliştirmek ve geleceğe katma değerli izler bırakmak isteyen gençler için sosyalleşme ve yeteneklerini paylaşma imkânı sunuyor.

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan proje kapsamında gençler karikatür, yayıncılık ve mizah yazarlığı alanında Türkiye’nin önemli isimleri ile bir araya gelerek tanışma ve tecrübelerinden faydalanma fırsatını yakalayacaklar.

13-14 Mayıs tarihlerinde saat 10.00 ila 18.00 arasında Üsküdar İskelesi’nde ziyaret edilebilecek olan vapurda, Cumartesi günü Hasan Aycin, Asım Gültekin ve Şafak Tavkol gibi profesyonel karikatüristler ile duygu ve düşünceleri mizahi bir üslup ile paylaştıran karikatür sanatına gönül veren gençler bir araya gelecek ve usta isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek atölye çalışmaları ve söyleşilerde ustalar, gençlere tecrübelerini aktaracaklar.

Alanında uzman sanatçılarca belirlenen, derece ödülü alan ve sergilenmeye hak kazanan eserler ile meşhur Türk karikatüristlerin eserlerin de görülebileceği vapurda, İstanbul Karikatür Festivali kapsamında, "Derdiyle Dermanıyla Hastasıyız İstanbul'a" sloganıyla gerçekleştirilen karikatür yarışması finalistleri de ödüllerini alacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İstanbul karikatür festivali yarın başlıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.