Alev Alatlı: Dünyanın iyiliği için Türkiye!

3. Milli Kültür Şurası'nın ilk oturumuna katılan Yazar Alev Alatlı, uluslararası arenada yaşanan denklemlere işaret etti. Mevcut tabloda Türkiye'nin yerine işaret eden Alatlı, 'Dünyanın iyiliği için Türkiye!'​​ vurgusu yaptı.

KÜLTÜR SANAT .
alev alatlı: dünyanın iyiliği için türkiye!

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen 3. Milli Kültür Şurası 1. oturumuna başkanlık yaptı. 3. Milli Kültür Şurası 1. oturumuna Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Yazar Alev Alatlı ile Milli Eğitim, Gençlik ve Spor eski Bakanı Hasan Celal ile Tarihçi Mehmet Türk de katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 3. Milli Kültür Şurasının, yeni bir dönemin arifesinde, milli kültürün ihyası, zenginleştirilmesi ve çağın gereklerine uygun yeni kültür politikalarının üretilmesi hususunda bir milat olacağına inandığını söyledi.

Avcı, Bakanlığının ev sahipliğinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilen 3. Milli Kültür Şurasının açılışında, şuranın ilkinin 1982, ikincisinin ise 1989'da düzenlendiğini ifade ederek, aradan geçen bu uzun süreden sonra yürütülen politikaların, gerçekleştirilen projelerin, hedeflenen atılımların, karşılaşılan sorunların gözden geçirilmesi ve mümkün olan en geniş katılımla müzakere edilmesinin bir zaruret olduğunu vurguladı.

Yeni bir vizyonla harekete geçmesi gerekiyordu

Bakan Avcı, 28 yıl sonra yeni bir ruh ve vizyonla harekete geçilmesi gerektiği için bu girişimi yaptıklarını dile getirerek, "Tarih boyunca çok farklı kültürlerle hiçbir komplekse kapılmadan iletişim kurarak zenginleşen büyük bir medeniyetin mirasçısı olan milletimizin bu olağanüstü kültürel birikimini doğru ve etkin bir biçimde kullanması konusunda yeni bir ruhla, yeni bir vizyonla harekete geçmesi gerekiyordu." diye konuştu.

Alatlı'dan anlamlı tespit

Yazar Alev Alatlı, Türkiye'nin duruşunu ve uluslararası alanda yaşananları değerlendirdi. Alatlı'nın mevcut tablo o için yaptığı tanımlama ise dikkatleri çekti. Alatlı, "Dünyanın iyiliği için Türkiye!" vurgusu yaptı.-Yenişafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Alev Alatlı: Dünyanın iyiliği için Türkiye!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.