Keşanlı Ali New York’ta

Haldun Taner’in yazdığı, Yavuz Bingöl ve Fadik Sevin Atasoy’un başrollerini paylaştığı Keşanlı Ali Destanı, New York’ta sahnelenecek.

KÜLTÜR SANAT .
keşanlı ali new york’ta

'Türk-Amerikan New York Sanat Topluluğu'nun Broadway'de sahneleyeceği Keşanlı Ali Destanı’nın tanıtım toplantısı düzenlendi.

ABD'nin New York Başkonsolosu Mehmet Samsar ve eşi Feruze Samsar'ın himayelerinde düzenlenen tanıtım gecesine, Haldun Taner tarafından yazılan oyunun oyuncuları, yönetmeni, müzik direktörü katıldı. Tanıtım gecesinde, Türk- Amerikan NewYork Sanat Topluluğu'nun (TAASNY) oyuncuları "Keşanlı Ali Destanı" ndan şarkılar seslendirirken, başrol oyuncularından Yavuz Bingöl ve Fadik Sevin Atasoy da oyundan bir sahneyi canlandırdı ve geceye katılanlardan büyük alkış aldı.

New York Başkonsolosu Samsar gecede yaptığı konuşmada, TAASNY'nin 3 yıl önce New York'ta başladığı Türk tiyatrosu yolculuğunun epik tiyatronun en güzel örneklerinden biri olan "Keşanlı Ali Destanı"yla devam ettiğini, TAASNY'nin New York'ta daha önce "Kanlı Nigar" ve "Hisseli Harikalar Kumpanyası"nı da sahnelediği belirtti. Yönetmen İskender Altın da konuşmasında müzikal ekibine teşekkar etti.

ESKİŞEHİRLİ HEDİYESİ

Yavuz Bingöl ise tiyatro yapmanın hem çok özel hem de zor bir iş olduğunu belirterek, destek olan herkese teşekkür etti ve çok iyi bir oyun çıkaracaklarına inandığını söyledi. Eskişehirspor'un yönetim kurulu üyesi olan Bingöl'e New York'ta yaşayan Eskişehirliler Eskişehirspor forması hediye edildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Keşanlı Ali New York’ta
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.