Türk kültürü ve edebiyatında mizah

“Temmuzda Kar Satmak: Türk Kültür ve Edebiyatında Mizah” paneli, 27 Nisan Çarşamba, 13.00’te Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Üsküdar Yerleşkesi’nde.

KÜLTÜR SANAT .
türk kültürü ve edebiyatında mizah

Mizah üretmek zor, tıpkı temmuzda kar satmak gibi; mizahın etkisi serinletici ve rahatlatıcı tıpkı temmuzda satılan kar gibi... Türk kültürü ve edebiyatında mizahın yeri, nüktedan şair ve yazarlar, en önemli mizahi eserler;

"Temmuzda Kar Satmak: Türk Kültür ve Edebiyatında Mizah" panelinde konuşuluyor. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nin düzenlediği panelde Prof. Dr. Nihat Öztoprak divan edebiyatında, Prof. Dr. Ali Şükrü Çoruk yeni edebiyatta, Yrd. Doç. Dr. Türkân Alvan ise musikide mizah anlayışını değerlendiriyor.

Konuşmacılar eski ve yeni edebiyatta mizahın etkilerini irdelerken toplumun değişen mizah anlayışına da dikkat
çekiyor.

"Temmuzda Kar Satmak: Türk Kültür ve Edebiyatında Mizah" paneli, 27 Nisan Çarşamba, 13.00'te Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Üsküdar Yerleşkesi'nde. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Türk kültürü ve edebiyatında mizah
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.