'Ağrı’nın Derinliği' New York'ta

Ece Temelkuran'ın 'Ağrı’nın Derinliği' adlı kitabı New York'ta 'Deep Mountain' adıyla yayınlandı.

KÜLTÜR SANAT .
ağrı’nın derinliği new yorkta

Ece Temelkuran'ın Everest Yayınları’ndan çıkan Ağrı'nın Derinliği adlı kitabı New York'ta "Deep Mountain" adıyla yayınlandı. Verso Kitapları tarafından yayınlanan kitap Türkiye'de 50 binden fazla okura ulaşmıştı.

Temelkuran, Ağrı’nın Derinliği’ni Ermenistan, Fransa ve ABD'de Ermenilerle görüşmeler yaparak hazırladı. Kitap Hrant Dink'in aziz hatırasına adanmıştı.

Ağrı'nın Derinliği Ermenilerle yapılan görüşmeler üzerinden Türklerin Ermeni konusundaki belleği üzerine sorular soran ve tespitler yapan bir çalışma.

İngilizce baskısının arka kapağında, İnsanlığın Mahrem Tarihi kitabının yazarı Oxford'dan Profesör Theodore Zeldin'in şu sözleri yer alıyor: “Ece Temelkuran ulusal hafızaların yanlış ve doğru nasıl üretildiğini ve nasıl sahiplenildiğini tahlil ediyor. Bu kitap, kadim Ermeni-Türk çatışmasını bir insanlık hikayesine dönüştürüyor."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Ağrı’nın Derinliği' New York'ta
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.