Piyanist Sağlam Paris'te ilk konserini verdi

Genç piyanist Korkmaz Can Sağlam, Türkiye'nin Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Hüseyin Avni Botsalı'nın organize ettiği resepsiyonda konser verdi.

KÜLTÜR SANAT .
piyanist sağlam pariste ilk konserini verdi

Büyükelçi Botsalı'nın 40. Dünya Miras Komitesi Başkanı Büyükelçi Lale Ülker onuruna verdiği resepsiyon UNESCO Daimi Temsilciliği ikametgahında yapıldı.

Paris'te görev yapan birçok büyükelçinin katıldığı resepsiyon, Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Piyano resitali öncesinde kısa bir konuşma yapan Büyükelçi Botsalı, "Uluslararası terörizm bizi susturamayacak, günlük hayatlarımızı etkileyemeyecek" dedi.

Terör eylemlerinin insanlığı hedef aldığını belirten Botsalı, UNESCO'nun da terörle mücadelede ön planda yer alması gereken bir uluslararası örgüt olduğunu kaydetti.

Büyükelçi Botsalı'nın konuşmasının ardından Paris'te ilk konserini veren 16 yaşındaki piyanist Korkmaz Can Sağlam, Bach, Liszt, Chopin, Schumann ve Ravel'in eserlerini çaldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Piyanist Sağlam Paris'te ilk konserini verdi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.