İkindi Yağmuru Yeniden!

İkindi Yağmuru dergisinin yeni sayısı [24. Sayı nisan-temmuz] çıktı. Yeni kapak tasarımıyla görücüye çıkan dergide usta kalemlerin yanında yeni isimler de var.

KÜLTÜR SANAT .
ikindi yağmuru yeniden!

İkindi Yağmuru Genel Yayın Yönetmeni İlyas Şanver’in sunuş yazısı da edebiyat gündeminde hayli tartışılacak gibi gözüküyor.

İlyas Şanver’in edebi kamudaki kimi gruplaşmalardan yakındığı sunuş yazısını alıntılıyoruz: “24. sayımızla sizlerle birlikteyiz. Geçen sayı itibariyle dört yılı bitirip beşinci yılımıza ayak bastık. İstikrarlı yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Geçen sayı itibariyle aramıza katılan iki şair Mustafa Akar ve Furkan Çalışkan aramızdan ayrılmış bulunuyorlar. Bu ayrılık için birçok neden sıralanabilir. Herkesin bildiği gibi dergimizin belli bir geleneği, belli bir duruşu var. Biz dergi olarak polemikten yana olmadık. Birilerinin adamı olmadık. Birileri bizi sevsin, bizim için iyi söylesin diye yayın yapmadık. Bir ekibi kayırıp diğer bir ekibe savaş açmadık. Hala aynı yerdeyiz. Bahsettiğim arkadaşlar derginin geleneği ve duruşuyla uyum sağlayamadıkları için ayrılmışlardır. Birliktelikler, ayrılıklar olur. Bunlar doğal şeyler. Ama düşmanlık ve husumet olmamalı. Bir sayı güzel şeyler yaptık. Arkadaşlar dergiye faydalı da oldu. Ama bundan sonra biz yolumuza onlar yoluna. Bir şeyi daha belirtmekte fayda var. Dergi dört yılı aşkın süredir çıkıyor. Bir sayı birileri gelip anlaşamayıp gittiği zaman bundan dergi zarar görmez, yayınında aksama olmaz.

Ama gidenler için sıkıntılı bir durum olduğu dikkatlerden kaçmayacaktır.”
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İkindi Yağmuru Yeniden!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.