Torunu Mehmet Akif Ersoy'u anlattı

Mehmet Akif Ersoy'un torunu edebiyatçı yazar Argon, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinliğinde dedesini anlattı.

KÜLTÜR SANAT .
torunu mehmet akif ersoyu anlattı

Mehmet Akif Ersoy'un torunu edebiyatçı yazar Selma Argon, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinliğinde dedesini anlattı.

Argon, Adana'da Ramazanoğlu Kültür Merkezi'ndeki etkinlikte, Mehmet Akif Ersoy'un sadece kendisinin değil, bütün çocukların dedesi olduğunu, milli şairin her yerde aynı sevgi ile karşılandığını vurguladı.

Dedesinin yaklaşık 20 sene veterinerlik yaptığını, bir çok ili gezdiğini anlatan Argon, bu sayede Anadolu insanını da yakından tanıdığını söyledi.

Dedesinin  dürüst, namuslu ve çok mahcup bir insan olduğunu ifade eden Argon, konuşmasına şöyle devam etti:

''Dedem mecliste İstiklal Marşı okunurken övgüleri ve alkışları duymamak için dışarı çıkmış. O böyle bir insandı. Övünmeyi hiç sevmezdi. Büyük bir vatanseverdi. Savaşın manevi lideri olarak adım atmadığı Anadolu toprağı kalmamıştır. O dönem, vatanı için canını göze alan sadece dedem değildi. Tüm meclis kahramanlarla doluydu.''

Konferansta araştırmacı yazar Fatih Bayhan da  İstiklal Marşı'nın yazılma serüvenini anlattı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Torunu Mehmet Akif Ersoy'u anlattı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.