Engelliler istiklal marşı’nı güzel okuma yarışması

Görme, İşitme, Zihinsel Engelli, Down Sendromlu, Ortopedik ve Otizmli Breyler İstiklal Marşı’nı Güzel Okumak için yarıştı. İstiklal Marşımız’ı en güzel onlar okudu.

KÜLTÜR SANAT .
engelliler istiklal marşı’nı güzel okuma yarışması

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’nde “Engelliler Arası İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” 11 Mart 2015 (dün) muhteşem bir ödül törenine sahne oldu.

İstiklal Marşının Kabulünün 94. Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi-İSEM (İstanbul Engelliler Müdürlüğü) tarafından düzenlenen “Engelliler Arası İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması” sonuçlandı.

Farklı engel gruplarından, 450 Engelli bireyin katıldığı ve 2 ay süren İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmalarında 1. olan engelli bireylerin okuduğu İstiklal Marşı büyük alkış aldı.

Renkli ve duygusal anlara sahne olan güzel okuma yarışmasında İstanbul genelinde Görme, İşitme, Zihinsel, Down Sendromlu, Ortopedik ve Otizmli bireyler yarıştı.

Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen Ödül Törenine; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Muzaffer Saraç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nesrin Kakırman, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Bekir Koçyiğit ve İBB Engelliler Müdürü Yeliz Yıldız Kökenek katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, İstiklal Marşı’nın Anadolu İnsanı’nın ortak doğasını ve ortak ideallerini yansıttığını kaydederek; “İBB olarak engellisi yaşlısı kadını ve çocuğu ile ortak hisseden ve ortak düşünen bir gönül toplumu için çalışıyoruz.” dedi.

Törende, 6 ayrı kategoride dereceye giren yarışmacılara ödülleri takdim edildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Engelliler istiklal marşı’nı güzel okuma yarışması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.