Engelli bireyler,milli mücadele ruhunu yaşatacak.

Engelli bireyler, İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. Yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Zeytinburnu Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması ile Milli Mücadele Ruhu”nu yaşatacaklar.

KÜLTÜR SANAT .
engelli bireyler,milli mücadele ruhunu yaşatacak.

Görme, işitme, zihinsel, süreğen, ruhsal ve duygusal, down sendromlu ve otizm engelli bireylerden İstanbul genelinde yaklaşık 400 adayın katılacağı İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması, engelli ve aileleri tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. Ortopedik engellisinden otizm engellisine, işitme engellisinden down sendromu engellisine değişik engel gruplarından vatan sevgisinin engel tanımadığı yürekler,  coşkuyla okuyacakları İstiklal Marşı ile duygu dolu anlar yaşatacak, renkli görüntüler oluşturacak. 

Eserleri, fikirleri ve örnek kişiliği ile kültürel hayatımızda önemli eserler bırakan İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a da vefa amaçlı gerçekleştirilen “İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması Elemeleri” 25 Şubat 2015 tarihinde İstanbul Sancaktepe Engelliler Merkezi’nde, 26 Şubat 2015 tarihinde  Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Saat 10.00’da başlayacak elemeler, özel olarak oluşturulan jürinin değerlendirmesinden geçerek mesai bitimine kadar sürecek.

11 Mart tarihinde, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde finali gerçekleştirilecek olan İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’nda engelli bireyler onuruna özel bir ödül töreni tertip edilecek.

Program: Engelli Bireyler İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Elemeleri

Tarih: 25.02.2015  Sancaktepe Engelliler Merkezi

(Adres: Abdurrahman Gazi Mah. Hızırbey Cad. No:3 Sancaktepe)

Tarih: 26.02.2015  Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi

(Adres : Semiha Şakir Caddesi Zeytinburnu Meydanı/Zeytinburnu)

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Engelli bireyler,milli mücadele ruhunu yaşatacak.
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.