Hırka-i Şerif Kültür Merkezi'nde 10. yıl sergisi

Hırka-i Şerif Vakfı Kültür Merkezi kursiyerlerinin klâsik,modern ve el sanatı dallarında hazırladıkları eserlerden oluşan sergi 24 Mayıs Cumartesi günü açılacak.

KÜLTÜR SANAT .
hırka-i şerif kültür merkezinde 10. yıl sergisi

Veysel Karâni Hırka-i Şerif Camii Hizmet Vakfı’na bağlı olarak 2005 yılında kurulan Hırka-i Şerif Vakfı Kültür Merkezi; Klâsik Türk-İslâm sanatları, modern sanatlar, el sanatları, müzik ve dil eğitimi ile medeniyetimizin izlerini geçmişten geleceğe aktarma yolunda 10. yılını tamamladı.

2013-2014 eğitim döneminde Tezhip, Hüsn-i Hat, Ebru, Çini, Kaligrafi, Resim, Fotoğraf, Elde Kurdele Nakışı , İğne Oyası,Nikah Şekeri  Süslemeciliği , Arapça (Başlangıç- Orta Seviye), Osmanlı Türkçesi (Başlangıç ve İleri Seviye), Kuran-ı Kerim Öğrenme - Ritim ve Ney olmak üzere 17 branşta, 24 gruba eğitim verildi. Bazı derslerin İSMEK işbirliği ile açıldığı kültür merkezinde  ortalama 500 öğrenci eğitim aldı. Hüsn-i Hatta Ali Rıza Özcan, Ebruda Şeyda Özden, Çinide Levent Kum, Kaligrafide Etem Çalışkan  ders veren hocalar arasında.

Kültür merkezinde kursiyerler; sahne, görsel, teknik destek, fotoğrafçılıkta “karanlık oda”, çini ve seramik eğitimlerinde sırlama ve fırınlama atölyeleri ile aldıkları eğitimi baştan sona uygulama imkânı buluyorlar. Başarı gösteren kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı sertifikaları veriliyor.

Program Akışı: Saat 14.00’te protokol konuşmalarıyla başlayacak olan açılış programında neyzen Fatih Oral ve kursiyerleri tarafından kısa bir ney dinletisi sunulacak. Davetlilere verilecek kokteylle birlikte sergi açılışı gerçekleştirilecek. 

Sergi  31 Mayıs 2014 tarihine kadar 10:00- 18:00 saatleri arasında gezilebilecek.

Adres: Hoca Üveys Camii Akşemsettin  Mah.Sargüzel Cad. No:111 Fatih/İstanbul

Tel: 212 491 04 27   Faks: 212 491 04 18

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hırka-i Şerif Kültür Merkezi'nde 10. yıl sergisi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.