kitap-lık'tan 'YKY Şiir Yıllığı'

Aylık edebiyat dergisi "kitap-lık" 2010 Şubat sayısında YKY'nin Şiir Yıllığı'nı hediye ediyor.

KÜLTÜR SANAT .
kitap-lıktan yky şiir yıllığı

Aylık edebiyat dergisi "kitap-lık"ın Şubat sayısıyla birlikte YKY Şiir Yıllığı 2009 armağan ediliyor. Bâki Asiltürk’ün hazırladığı yıllık, şiirimizin 2009’daki görüntüsünü, geniş bir şiir seçkisiyle birlikte veriyor.

Günlükleri, anlatıları, romanı, yolculuk anıları, tiyatro oyunları, eleştirileri, konferansları, tutum ve davranışlarıyla André Gide üstüne kapsamlı bir dosya derginin bu sayısında dikkat çekiyor. “Klasiklerin en moderni” olarak anılan Gide, Türkçede ilk kez böyle bir çerçeve içinde tanıtılıyor: André Gide, Antoine Adam, Louis Martin-Chauffier, Jean Grenier, Alain Goulet, Robert Mallet, Roland Barthes, Tahsin Yücel, Sema Rifat, Oğuz Demiralp, Jean-Claude Perrier, Mehmet Rifat dosyaya katkı verenler.

John Berger denemesi, Uğur Kökden günlüğü, Mehmet Erte, Nalan Karaduman ve Ethem Alpaydın öyküleri, Hulki Aktunç, Ebubekir Eroğlu, Sina Akyol, Haydar Ergülen, Lâle Müldür, Mustafa Ziyalan, Ömer Erdem, Tamer Gülbek şiirleriyle "kitap-lık" dergisindeler.

"kitap-lık", iyi edebiyatın adresi olmayı sürdürüyor.

kitap-lık 135 – Şubat 2010
96 sayfa + YKY Şiir Yıllığı 2009
7,5 TL

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git kitap-lık'tan 'YKY Şiir Yıllığı'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.