Filistin konusunda Dünyaca ünlü aktivist Şehir'de

İstanbul Şehir Üniversitesi Polithink Düşünce Kulübü Filistin ve Ortadoğu konusunda kanaat önderi olarak görülen Dünyaca ünlü aktivist Ali Abunimah’ı konuk ediyor.

KÜLTÜR SANAT .
filistin konusunda dünyaca ünlü aktivist şehirde

İstanbul Şehir Üniversitesi Polithink Düşünce Kulübü Filistin ve Ortadoğu konusunda kanaat önderi olarak görülen Dünyaca ünlü aktivist Ali Abunimah’ı konuk ediyor.

 

Electroic Intifada’nın kurucusu Dünyaca ünlü Filistinli aktivist Ali Abunimah 7 Ekim 2013 Pazartesi günü, saat 15:30′da İstanbul Şehir Üniversitesi Doğu Kampüsü Konferans Salonunda “Filistin’de adalet için mücadele” başlıklı bir konferans verecek.

Filistin’de tek devletli çözüm önerisiyle dikkat çeken Abunimah, Ortadoğu’yla ilgili meseleler konusunda sık sık fikrine danışılan bir kanaat önderi olarak görülüyor. Kurduğu Electroic Intifada isimli web sitesi İsrail’in Filistin’de uyguladığı işgal ve katliamları destekleyen medyaya karşı alternatif bilgiler sunuyor. Abunimah geçtiğimiz sene yaptığı işlerle de Amerikan basınında ilgi odağı haline gelmişti.

ALİ ABUNİMAH KİMDİR?

Filistinli bir ailenin çocuğu olarak 1971’de Washington’da doğdu. Annesi bugün İsrail tarafından kontrol edilen Lifta köyünden 1948’de göç etti. Ürdün’ün BM’deki Temsilcisi olarak görev yapan babası şu an Batı Şeria’da yaşıyor. Amerika’da doğmasına rağmen uzun yıllar Avrupa’da kalan Abunimah, Arap Amerikalıların kurduğu derneklerde etkin olarak çalıştı. Filistin Merkezi’nde de görev yapan Abunimah’ın “Tek Devlet: İsrail Filistin Çatışmasını Sonlandırmak İçin Cesur Bir Öneri” isimli bir de kitabı bulunuyor. 2001 yılında üç arkadaşıyla birlikte Elektronik İntifada’yı kuran (electronicintifada.net) Abunimah, Batılı gazeteler için de sık sık makaleler yazıyor. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Filistin konusunda Dünyaca ünlü aktivist Şehir'de
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.