'İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı'

"1. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı Tarihsel Süreç ve Yeni Denemeler” programı İstanbul’da gerçekleşiyor.

KÜLTÜR SANAT .
islam sanatında geometrik desenler çalıştayı

İstanbul Tasarım Merkezi ve Ümraniye Belediyesi’nin birlikte düzenlediği, 1.ULUSLARASI İSLAM SANATINDA GEOMETRİK DESENLER ÇALIŞTAYI “Tarihsel Süreç ve Yeni Denemeler” isimli program 23-29 EYLÜL 2013 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Açılış programı ve konuya dair düzenlenen “İslami Geometrik Desenlerde Tarihsel Süreç ve Yeni Denemeler” isimli Panel’in ardından dünyanın çeşitli yerlerinden gelecek uzmanların katılımlarıyla toplam yedi gün boyunca konu derinlemesine ele alınacak ve tartışılacak.

“Tarih & Kaynaklar”, “Klasik Yöntemler” ve “Modern Uygulamalar olmak üzere üç ana başlık altında kurgulanan program; konferans ve seminerler, uygulamalı atölyeler, sergiler ve teknik gezilerden oluşacak bir faaliyet takvimiyle hayata geçirilecek.

Türkiye’de İslami Geometrik Desenler alanında ilk kez gerçekleştirilecek bu program sonunda; yapılacak tüm sunumların bir araya getirilmesiyle bir kitap çalışması gerçekleştirilecek, devamında yapılması öngörülen programlara ışık tutması düşüncesiyle etkinlik sürecinin tamamını anlatan bir bülten hazırlanacaktır.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.