İstanbul'da kültür sanat programları

Mevlânâ Kültür ve Sanat Vakfı'nca düzenlenen "Semâ Töreni", 11 Ağustos'ta Galata Mevlevihânesi Müzesi'nde gerçekleştirilecek.

KÜLTÜR SANAT .
istanbulda kültür sanat programları

Jurassic Land 08 Ağustos ile 11 Ağustos tarihleri arasında, Forum İstanbul AVM'de olacak. Bayram'da Max Maceraları'na ev sahipliği yapacak etkinlik, eğlenceli saatler geçirmek ve sürpriz hediyeler kazanmak isteyenleri bekliyor.

Mevlânâ Kültür ve Sanat Vakfı'nca düzenlenen "Semâ Töreni", 11 Ağustos'ta saat 17:00'da Galata Mevlevihânesi Müzesi'nde gerçekleştirilecek. Ses ve saz sanatçılarının katılımıyla gerçekleşecek Semâ Töreni'nde Hüseyin Fahreddin Dede Efendi'nin bestesi olan Acemaşiran makamında Ayin-i Şerifi icrâ edilecek.

Tolga Çevik, "Komedi Dükkanı - Arkadaşım Hoşgeldin" oyunuyla Turkcell Yıldızlı Geceler Harbiye Açıkhava 2013 Konserleri kapsamında, 14 Ağustos'ta saat 21:00'de Harbiye Cemil Topuzlu Sahnesi'nde olacak.

Soner Sarıkabadayı da 09 Ağustos'ta saat 21:30'da Vialand Avea Park'ta sevenleriyle buluşacak.

Sergi

Dünyanın en prestijli basın fotoğrafları yarışması "World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları 2013"ün sergisi, 13 Ağustos ile 3 Eylül tarihleri arasında Forum İstanbul'da gezilebilecek.

Her yıl ödüllü fotoğrafçıları ağırlayan serginin bu yılki konuğu, Suriye'de devam eden iç savaş sırasında çektiği fotoğraflarla birincilik kazanan İtalyan fotoğrafçı Alessio Romenzi.

Bu yıl 56.'sı düzenlenen World Press Photo 2013'te dünyanın dört bir yanından foto muhabirleri, ajans, gazete ve dergiler tarafından yarışmaya gönderilen eserler arasından dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflardan oluşan sergi, yıl boyunca dünya metropollerini dolaşıyor.

124 ülkeden 5.666 fotoğrafçının, 103.481 fotoğrafla katıldığı ve 19 jüri üyesinin değerlendirme yaptığı World Press Photo - Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması'ndan 150 eser Forum İstanbul'da sergilenecek.

Film gösterimleri

Bilgi Üniversitesi Santralistanbul Kampüsü'nde, açık hava film gösterimleri kapsamında 9 Ağustos'ta macera, aksiyon türü A Good Day to Die Hard filmi gösterilecek.

Açık hava sinema gösterimleri 14 Eylül'e kadar farklı filmlerle devam edecek.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İstanbul'da kültür sanat programları
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.