KAM Ortadoğu Konuşmaları'nın konuğu Marwa Maziad

KAM “Ortadoğu Konuşmaları” toplantı dizisinin on ikincisinde, İstanbul Şehir Üniversitesi Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi’nde misafir araştırmacı olarak bulunan akademisyen ve gazeteci Marwa Maziad katılacak.

KÜLTÜR SANAT .
kam ortadoğu konuşmalarının konuğu marwa maziad

İstanbul Şehir Üniversitesi Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi’nde misafir araştırmacı olarak bulunan akademisyen ve gazeteci Marwa Maziad, doktora çalışmasının konusu olan Mısır’daki sivil-asker ilişkilerini bu ülkede yaşanan son gerilimler ışında değerlendirecek. Toplantı 6 Temmuz Cumartesi günü saat 18.o0’de Araştırma II salonunda başlayacak.

 

Marwa Maziad Ortadoğu medyası ve siyaseti uzmanıdır. Washington Seattle Üniversitesi Jackson Uluslararası Çalışmaları Fakültesi Ortadoğu Merkezi’nde Mısır ve Türkiye’deki sivil-asker ilişkileri üzerine doktorasına devam etmektedir. Hâlihazırda İstanbul Şehir Üniversitesi Modern Türkiye Çalışmaları Merkezi’nde misafir araştırmacı olarak bulunmaktadır. Daha evvel Katar Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü’nde ve Katar Northwestern Üniversitesi’nin Gazetecilik Programı’nda öğretim üyesi olarak görev almıştır. Ayrıca ABD, Avrupa ve Ortadoğu’daki çeşitli üniversitelerde uluslararası ilişkiler ve kültürlerarası siyasi iletişim konularında dersler vermiştir. Mısır’ın önde gelen gazetelerinden Al-Masry Al-Youm’da yazıları yayınlanmaktadır. Akademisyenliğin ve gazeteciliğin yanı sıra foto muhabirliği de yapmaktadır. İki tane belgesel film çekmiştir: Conversation 1: American Perceptions of the War on Iraq (2003) ve USA-SA: A Dialogue between American and South African Women (2004). Arapça, İngilizce, Fransızca, Türkçe ve İbranice bilmektedir.

 

*Toplantı herkese açık olup Bilim ve Sanat Vakfı’nın Araştırma II salonunda gerçekleştirilecektir.

**Toplantı dili İngilizcedir.

 

Civil-Military Relations in Egypt

Marwa Maziad

06 Temmuz 2013 18:00

 

Bilim ve Sanat Vakfı (Foundation for Sciences and Arts)

Küresel Araştırmalar Merkezi (Centre for Global Studies)

 

Adres: Vefa Cad., No: 41, 34134, Vefa/İstanbul

Tel: +90 212 528 22 22 / 801-802

Faks: +90 212 513 32 20

E-Posta: kam@bisav.org.tr  

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git KAM Ortadoğu Konuşmaları'nın konuğu Marwa Maziad
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.