Küflenen kentin iç kanatan çığlıkları

İsveçli sanatçı Johanna Martenson küflenen ekmekten şehir inşa etti. 6 ay boyunca her gün giderek küflenen bu kentin fotoğraflarını çekti. Mårtensson'ın gelişen refahtan kalıp parçalanmasına kadar ekmekten yapılan bir şehri takip eden fotoğrafları 2009 yılına ait.

KÜLTÜR SANAT .
küflenen kentin iç kanatan çığlıkları

Her şey çürür, zamana direnmek insana ve madeye göre değil...İsveçli sanatçı Johanna Martenson küflenen ve yok olan bir kenti temsil mevkiinde çarpıcı hatta acıklı bir gorsel şölen sunuyor.

Sunduğu bu görsel şölen 2010 yılında Liljevalchs Vårsalong'da, 2011 yılında Los Angeles'de ve 2013 yılında Soho Fotoğraf Galerisi, Fugitiveart'de sanat severlerle buluştu.

Johanna Martenson kimdir?

Johanna, tiyatro, dans, film, fotoğrafçılık ve kendi projeleri ve işbirlikleri için senografi ve kostüm tasarımı ile çalışıyor.

Johanna, Londra'daki Central St Martins Sanat ve Tasarım Fakültesi'nde Tiyatro Tasarımı okudu. 1999'da mezun olduğunda Linbury Sahne Tasarımı Ödülü'ne aday gösterildi  .

İsveç'te Riksteatern, Örebro Länsteater, Stockholms Stadsteater, Uppsala Stadsteater, Unga Klara ve Teater Galeasen gibi birçok tiyatroda çalışıyor.

Londra'da Battersea Sanat Merkezi ve Arcola Tiyatrosu'nda çalıştı. Tiyatrodaki çalışmaları için Riksteaterns Grant, İsveç Sanat Konseyleri Çalışma Bursu ve Golden A Design Award ödülüyle ödüllendirildi  .

Çalışmaları, Soho Fotoğraf Galerisi, New York, 1650 galeri, Los Angeles, Liljevalchs Vårsalong, Stockholm'de sergilendi ve  DECOR çalışması için Platin A Tasarım Ödülü'ne layık görüldü .

 

Yeni Akit

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Küflenen kentin iç kanatan çığlıkları
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.