Gazzeli hattat büyük boy Kur'an'ı Kerim yazıyor

Gazzeli hattat Kellub, aylardır sabırla Kur'an-ı Kerim'i büyük boy sayfalara nakşediyor.

KÜLTÜR SANAT .
gazzeli hattat büyük boy kuranı kerim yazıyor

Gazzeli hattat Haşim Kellub, aylardır sabırla Kur'an-ı Kerim'i büyük boy sayfalara nakşediyor.

Kur'an-ı Kerim'i uzunluğu 100, genişliği 70 santimetre olan büyük beyaz kartonlara yazan 56 yaşındaki Kellub, yarısını 6 ayda tamamladığı mushafı seneye bitirmeyi ümit ediyor.

Bunun ilk tecrübesi olmadığını, daha önce de uzunluğu 70, genişliği 50 santimetre olan kağıtlara Kur'an-ı Kerim'i yazdığını belirten Kellub, "Zevk almama rağmen Kur'an-ı Kerim'i yazmak kolay bir şey değil. Kasten olmasa da Allah'ın sözünü değiştirmemek adına son derece hassas olunmalı" dedi.

"Hazırladığı büyük boy Kur'an-ı Kerim mushafını yazmaktan gurur duyduğunu" ifade eden Kellub, hobi olarak ilgilendiği hat sanatının aynı zamanda geçim kapısı haline geldiğini, okullar için levhalar hazırladığını kaydetti.

Büyük boyutlu sayfalara yazmanın maddi açıdan külfetli olduğuna dikkati çeken Kellub, sayfa kağıtlarının çok pahalı olduğunu ayrıca özel hat kalemi almak gerektiğini de söyledi.

"Allah'ın sözünü en güzel şekilde yazmak istiyorum" diyen Kellub, çoğu zaman sayfaların heder olduğunu, herhangi bir hatada veya titremede karton değiştirdiğini belirtti.

Mushafı "Hafız Osman Hattı ile hazırladığına" işaret eden Kellub, "Mushafın yazımı tam olarak gelecek senenin ortalarında bitecek. Tamamlandığında Gazze İslam Üniversitesi'ne hediye edeceğim" diye konuştu.

Kur'an-ı Kerim'i yazarak Allah'ın rızasını kazanmayı ümit ettiğini ifade eden Kellub, maddiyatın bunlardan çok sonra geldiğini sözlerine ekledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gazzeli hattat büyük boy Kur'an'ı Kerim yazıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.