TRT Akademi geliyor

TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı, kurumun verdiği hizmetlerin temel amacına katkı sağlaması için "TRT Akademi" dergisi çıkaracak.

KÜLTÜR SANAT .
trt akademi geliyor

Başkanlığa bağlı Medya Akademisi Koordinatörlüğü, birikimlerini akademik dille sistematize ederek, medya sektörünün gereksinimini karşılamak üzere nitelikli, uzman, deneyimli insan kaynağının yetişmesine ve TRT'nin kurumsal kapasitesinin artırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunmayı amaçlıyor.

Bu doğrultuda TRT tarafından, kurumun verdiği hizmetlerin temel amacına önemli katkı sağlayacağı düşünülerek "TRT Akademi" başlığını taşıyan, akademik hakemli dergi çıkarılması kararlaştırıldı.

Dergi Türkçe ve İngilizce yayımlanacak

TRT Akademi Dergisi, bilimsel makale, basılmamış bildiri, yorum ve değerlendirme, söyleşi, kitap eleştirileri ile çevirileri içerecek.

İlerleyen süreçte uluslararası nitelik kazandırılması planlanan derginin, her sayısında farklı dosya konusu bulunması ve belirlenen tema çerçevesinde yapılacak çalışmaları kapsaması amaçlanıyor.

Yılda iki kez Türkçe ve İngilizce yayımlanacak derginin, akademik literatüre katkı sağlayan, dinamik ve etkin bir yayın olması ve referans niteliği taşıması öngörülüyor.

Derginin hedeflenen kitlenin tamamına ulaşması için gerekli tedbirler alınacak. Elektronik ortamdan da dergiye ulaşılabilmesi için çalışma yapılacak.

Derginin ilk sayısının konusu ise "eğlence endüstrisi" olarak belirlendi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TRT Akademi geliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.