İŞKUR'dan 'İş Garantili Eğitim Projesi'

İŞKUR ve İstanbul Gelişim Üniversitesi işbirliği ile Küçükçekmece ve Avcılar bölgesinde "İş Garantili Eğitim Projesi" başlatıldı.

KARİYER .
işkurdan iş garantili eğitim projesi

İstanbul Gelişim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Türkiye İş Kurumu (İŞ- KUR) işbirliği ile 2010 yılında 500 kişiye farklı mesleki konularda ortalama 400'er saatlik eğitimler gerçekleştirildi. Bu yıl ise İŞKUR ve İstanbul Gelişim Üniversitesi işbirliği ile bir ilke imza atılarak Küçükçekmece ve Avcılar bölgesinde "İş Garantili Eğitim Projesi" hayata geçirildi. Projeyi, sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiklerini söyleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Pınar Selvi, "İstihdam garantili işgücü yetiştirme kursları ile amacımız işgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde eleman yetiştirip istihdam edilmelerini sağlamak" diye konuştu. Teorik ve uygulama olmak üzere ortalama 350 saatlik yoğun programlardan oluşan kurslarda eğitim alan kursiyerlere öğrendiklerini gözlemleme ve uygulama olanağı da sağlanacak. Kurslara başvurabilmek için İŞ- KUR'a kayıtlı işsiz olmak, en az ilköğretim mezunu olmak, öğrenci olmamak (İkinciöğretim ve açıköğretim öğrencileri hariç) sosyal güvenceli bir işte çalışıyor olmamak ve yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak gerekiyor.

Sabah

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İŞKUR'dan 'İş Garantili Eğitim Projesi'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir KARİYER Meslek Kursları

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.