Ham deriler kadınların ellerinde hayat buluyor

Şanlıurfa'da dezavantajlı gruplara yönelik düzenlenen deri işletmeciliği kursunda, ham deriler kadınların ellerinde adeta sanat eserine dönüşüyor.

KARİYER .
ham deriler kadınların ellerinde hayat buluyor

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından dezavantajlı gruplara yönelik düzenlenen deri işletmeciliği kursunda, ham deriler kadınların ellerinde adeta sanat eserine dönüşüyor.

SODES projeleri kapsamında geçen yıl düzenlenen ve bu yıl da devam eden kurslara katılan çok sayıda dezavantajlı kadın, deri işletmeciliği alanında meslek sahibi oluyor ve aile ekonomilerine katkı sunuyor. Kadın kursiyerler, el emeği göz nuruyla işledikleri ham derileri çanta, kemer, kösele, aksesuar ve pano haline getiriyor.

'Açılan kurslarda dezavantajlı bölgeleri esas alıyoruz'

Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, AA Muhabirine yaptığı açıklamada SODES projeleri kapsamında açılan kurslarda dezavantajlı bölgeleri esas aldıklarını söyledi.

Meslek edinme kurslarının kadınlardan yoğun ilgi gördüğünü belirten Demirkol, düzenledikleri kurslarla bölge kadınlarının toplumdaki statüsünü yükselterek meslek edinmelerini sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ham deriler kadınların ellerinde hayat buluyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.