Ücretsiz bahçıvanlık kursu başvuruları başlıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek ücretsiz bahçıvanlık kursu başvuruları 7 Nisan'da başlıyor.

KARİYER .
ücretsiz bahçıvanlık kursu başvuruları başlıyor

Vatandaşların bahçe ve salon bitkileri gibi iç ve dış bitkiler ile fidancılık, sebzecilik, bitki ilaçlaması ve budama gibi konuları teorik ve pratik bilgiler ışığında öğrenerek, çevrelerinde peyzaj uygulamaları konusunda daha bilinçli olmaları amacıyla ve vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine, her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen, “Bahçıvanlık kursu”na başvurular, 7 Nisan'da başlıyor. 

İlk başvuran 500 kişiye öncelik verilecek

11 Nisan'da sona erecek başvurularla ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Hatice Akgül, ilk başvuran 500 kişiye öncelik verileceğini,10 iş günü olarak düzenlenecek kurslarda, ilk 5 gün teorik ve teknik bilgilendirme yapılacağını,son 5 gün ise Büyükşehir merkez seralar, Söğütözü Fidanlığı ile Başkent’in prestijli parklarında uzman hocalar eşliğinde pratik uygulamalara geçileceğini söyledi.

11 yıldır düzenleniyor

Ücretsiz olarak düzenlenen bahçıvanlık kursunun ilk dönemini, 21 Nisan’da başlayıp, 2 Mayıs’a kadar sürecek.Bahçıvanlık kursları, Türkiye’nin en yeşil kent merkezi unvanını koruyan Başkent Ankara’da,11 yıldır başarıyla sürdürülüyor.Kurslar sayesinde vatandaşların, salon ve bahçe bitkileri gibi iç ve dış bitkiler ile fidancılık, sebzecilik, bitki ilaçlaması ve budama gibi konuları teorik ve pratik bilgiler ışığında öğrenerek,peyzaj uygulamaları konusunda daha bilinçli olmaları amaçlanıyor.

Son dönem 20 - 30 Mayıs tarihlerinde

İkinci dönemi 5 -16 Mayıs, üçüncüsü de 20 - 30 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan bahçıvanlık kursu,resmi kurum ve kuruluşlar ile tüm vatandaşlara açık olup,  katılmak isteyenlerin bir adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Yahya Kemal Caddesi, Tarsus Sokak No: 32 Yenimahalle adresine bizzat başvurarak, kayıt yaptırmaları isteniyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ücretsiz bahçıvanlık kursu başvuruları başlıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.