Engelliler atama bekliyor

TEDAY Genel Başkanı Boztaş, "Temennimiz kamuda boş bulunan engelli işçi ve memur kadrolarının tamamına ivedilikle yerleştirmelerin yapılmasıdır" dedi.

KARİYER .
engelliler atama bekliyor

Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneği (TEDAY) Genel Başkanı İlimdar Boztaş, ÖMSS sonrasında 3. memur atamaları için ilgili kişilerle görüştüklerini belirterek, "Temennimiz kamuda boş bulunan engelli işçi ve memur kadrolarının tamamına ivedilikle yerleştirmelerin yapılmasıdır" dedi.

Boztaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve Devlet Personel Başkanı (DPB) Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile 3. ÖMSS atamaları ve 27 Nisan 2014'te yapılacak EKPSS hakkında görüştüklerini bildirdi.

Engellilerin memur olarak yeni atamalarının yapılması konusunda, 15 gün içerisinde yetkililerle 3 defa görüştüklerini dile getiren Boztaş, bu görüşmelerde işsiz engellilerin memur atamalarının yanı sıra çalışan engellilerin iş hayatındaki sorunlarını da konuştuklarını söyledi.

Boztaş, Kumbuzoğlu ile görüşmelerinde kadro düzenlemelerinin oluşturulduğunu ve daha fazla engelli ataması yapılmak istendiğinin söylendiğini belirterek, ocak ayının sonu, şubat ayının ilk haftasına doğru bu konunun sonuçlanacağının bildirildiğini kaydetti.

Atanacak engelli sayısının çalışmaların tamamlanmasının ardından ilgili kurumların yapacağı açıklamalarla duyurulacağını bildiren Boztaş, "Temennimiz kamuda boş bulunan engelli işçi ve memur kadrolarının tamamına ivedilikle yerleştirmelerin yapılmasıdır" dedi.

Kamuda halen memur olarak çalışan engellilere de seslenen Boztaş, 27 Nisan'da EKPSS'ye girmemelerini söyledi. Boztaş, şöyle konuştu:

"İşsiz, geçim sıkıntısı yaşayan mağdur engelli arkadaşlarımıza fırsat verin. Sizler bir şekilde iş hayatına dahil oldunuz, yuvalarınızı kurdunuz, kendi kurumlarınız da hizmet içi eğitimlere girin, kurumlarınızda yükselin o da olmuyorsa yatay geçişlerle çözüm arayın, kadro ziyanından sakının, işsiz arkadaşlar ile aynı sınavda yarışmak etik değildir.

ÖMSS 1. ve 2. atamalarında çok sayıda kişinin işlerini değiştirerek binlerce memur kadrosunu ziyan ettiğini gördük. Mağdur engellilerimize memur engellilerimiz engel olmasın, işsizlerimiz de feraha kavuşsun, onlar da yuvalarını kursun."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Engelliler atama bekliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.