Boyner'in çoğunluğu artık Katarlıların

Boyner Perakende'nin Katarlı ortağı Mayhoola For Investments, şirketin yüzde 11.27'sini daha satın alarak payını yüzde 42.68'den yüzde 53.95'e çıkardı

KARİYER .
boynerin çoğunluğu artık katarlıların

Boyner Perakende'nin Katarlı ortağı Mayhoola For Investments, şirketin yüzde 11.27'sini 117 milyon liraya satın aldı. Mayhoola For Investments, böylece hissesini yüzde 42.68'den yüzde 53.95'e çıkardı.

Boyner Perakende'den KAP'a yapılan açıklamada, 13 Kasım'da Mayhoola tarafından, satıcı sıfatıyla İstanbul Portföy Ark II Serbest Fon adına hareket eden İstanbul Portföy Yönetimi ile bir pay alım ve satım sözleşmesi imzalandığı belirtilerek şöyle denildi:

"Sözleşme kapsamında belirtilen işlemin tamamlanması ve takası ile birlikte, Boyner Perakende sermayesinin yüzde 11.27'sini temsil eden toplam 29.04 TL nominal değerli Boyner Perakende payları, toplam 117.05 milyon TL bedel karşılığında Mayhoola tarafından iktisap edilecektir."

İşlem öncesinde Boyner Perakende'de, Boyner Holding'in yüzde 42.8, Mayhoola'nın yüzde 42.68, İstanbul Portföy Ark II Serbest Fonu'nun ise yüzde 11.27 payı bulunurken, geriye kalan paylar da halka açık işlem görüyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Boyner'in çoğunluğu artık Katarlıların
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.