Şehit ve gazi yakınlarının atama kurası çekildi

Terörle Mücadele Kanununa göre hak sahibi olduğu tespit edilen 539 gazi ile şehit ve gazi yakınının atama kurası çekildi.

KARİYER .
şehit ve gazi yakınlarının atama kurası çekildi

Terörle Mücadele Kanununa göre hak sahibi olduğu tespit edilen 539 gazi ile şehit ve gazi yakınının atama kurası çekildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan 'Şehit Yakını, Gazi ve Gazi Yakınlarının Atamasına' ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Buna göre Terörle Mücadele Kanunu'nun ilgili maddesine göre, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca hak sahibi olduğu tespit edilerek, Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilen 539 şehit ve gazi yakını ile gazinin ataması için noter huzurunda kura çekildi.

Hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri il tercihleri ile öğrenim durumları da dikkate alındı.

539 istihdam hakkı sahibinden 19'u mühendis, 15'i öğretmen, 6'sı tekniker, 35'i teknisyen unvanlı kadrolara,18'i öğrenim durumları itibariyle kazandıkları unvanlar dikkate alınarak hemşire, biolog, laborant, sağlık teknikeri, çocuk eğiticisi, 148'i memur, 288'i hizmetli unvanlı kadrolara, 10'u ise işçi kadrolara atandı. Atananların 342'si erkek, 197'si kadın hak sahiplerinden oluştu.

Atama teklifleri, 'e-uygulama' sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapıldı. Kurum ve kuruluşların 40'ını üniversite, 31'ini bakanlık ve bağlı kuruluşu, 7'sini kamu iktisadi teşebbüsü oluşturdu.

Atama teklif sonuçlarına 'www.dpb.gov.tr' adresinden ulaşabilecek.

İlgililerin atama işlemleri, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak. İstihdam hakkı sahipleri, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarının ardından kendilerine tebliğde bulunulmasını bekleyecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Şehit ve gazi yakınlarının atama kurası çekildi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.