En fazla psikopat bu mesleklerden çıkıyor

Kevin Dutton tarafından yazılan "Psikopatların Bilgeliği" adlı kitaba göre en fazla psikopat CEO'lar ve avukatlar arasından çıkıyor.

KARİYER .
en fazla psikopat bu mesleklerden çıkıyor

Sosyal etkileşim uzmanı Kevin Dutton tarafından yazılan "Psikopatların Bilgeliği" adlı kitaba göre en fazla psikopat CEO'lar ve avukatlar arasından çıkıyor. Psikopatlar, çoğu insan tarafından seri katillerle bağdaştırılıyor. Aslında psikopat, ahlakdışı veya anti-sosyal davranışları olan, egosu fazla yüksek kişiye veya insanlarla sağlıklı ilişki kuramayan empati yoksunu insanlara deniyor. Bu tür kişilik bozukluğu olan psikopatlık; duygusuzluk, korku hissetmemek, strese karşı dayanıklılık, suçluluk duygusu hissetmemek, sorumsuzluk gibi davranışlarla öne çıkıyor. Psikopatlar, iş arkadaşları üzerinde üstünlük kurmaya çalışıyor. Uzmanlara göre psikopatlar, başkalarını üzerek tatmin oluyor ve hiçbir şekilde suçluluk duygusu hissetmiyor. Dutton kitabında, psikopatların 21'inci yüzyılda başarılı olmanın tüm özelliklerini taşıdıklarını belirtiyor. Dutton, "Onlar korkusuz, merhametsiz ve odaklı. Günümüz toplumunda başarılı olmanın en önemli özellikleri bunlar" diye yazdı. Dutton'a göre; işlerin çoğunda kişilerin, insanlarla ilişkilerini geliştirme, başkalarının duygularını önemseme gibi özelliklere ihtiyacı var. Psikopatlar bu tür işleri beğenmiyor veya onlarda başarılı olamıyor. Genelde başkaları üzerinde güç kurmaya dayalı işlerde ise başarı sağlıyorlar.

Psikopatların sevdiği meslekler:
1. CEO
2. Avukat
3. TV veya radyo çalışanı
4. Satış elemanı
5. Cerrah
6. Gazeteci
7. Polis memuru
8. Dini görevli
9. Şef
10. Devlet memuru.

En az psikopat olan meslekler:
1. Bakıcı
2. Hemşire
3. Terapist
4. Zanaatkâr
5. Güzellik uzmanı/Stilist
6. Yardım kuruluşu çalışanı
7. Öğretmen
8. Sanatçı
9. Doktor
10. Muhasebeci.

Sabah

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git En fazla psikopat bu mesleklerden çıkıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.