Diyanetten 'Kişiye Özel' Kur'an Kursu

Kur'an kursuna gitmek için vakit sıkıntısı çekenler, artık rahatlıkla din eğitimi alabilecek.

İNANÇ .
diyanetten kişiye özel kuran kursu

 Diyanet yeni bir proje ile haftanın her günü her yaş grubuna Kur'an eğitimi verecek. 12 kişilik gruplar halinde verilecek olan kursun saat ve gününü kursiyerler belirleyecek. Dört dönem halinde yapılacak bu eğitim, 9 hafta sürecek.

Kur'an öğrenmek isteyen ancak Kur'an kursu mesai saatleri kendisine uymayanlar için Diyanet İşleri Başkanlığı özel bir proje geliştirdi. Kur'an kurslarında hizmet çeşitliliği projesi kapsamında, haftanın her günü her yaş grubuna Kur'an eğitimi verilecek. Çalışanlar, ev hanımları ve öğrencilere yönelik geliştirilen projenin en önemli özelliği, eğitim günleri ve saatlerini katılımcıların belirlemesi. 4 ayrı dönemde uygulanacak kursların ilk dönemi bugün başlıyor.
 
Din eğitimini toplumun geniş bir kesiminin istifadesine sunmak için çalışma başlatan Diyanet, kurslarda düzenlemeye gitti. Geçtiğimiz yıl 8 ilde uygulanan 'Kur'an Öğreniyorum' projesinin uygulama alanları genişletildi. Türkiye geneline yayılan projede Ankara, Düzce, İzmir, Kayseri, Rize, Tekirdağ, Van'daki tüm Kur'an kursları, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Mersin, Kocaeli, Konya, Samsun, Sakarya'daki 10 Kur'an kursu, diğer illerde ise 5 Kur'an kursunda eğitimler başlayacak. Kursları il müftülükleri belirleyecek.
 
Dört dönem halinde yapılacak kurslar 9 hafta sürecek ve 162 saat eğitim alınacak. İlk dönem 19 Eylül-19 Kasım, 2. dönem 21 Kasım-20 Ocak, 3. dönem 6 Şubat-6 Nisan, 4. dönem eğitimleri ise 9 Nisan-8 Haziran tarihlerinde verilecek. 12 kişilik gruplar halinde verilecek programda kursiyerler, seviyelerine uygun eğitimlere katılabilecek. Kur'an-ı Kerim okumada yeterliliği olanlar, dinî bilgilerin ağırlıklı olduğu derslere yoğunlaştırılacak.

Kurslar herkesin istifadesine sunulacak

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Erbaş, kursları, çalışma saatleri uygun olmayan vatandaşların istifadesine sunmaya çalıştıklarını söylüyor. Erbaş, "Kur'an kurslarımızda artık mesai saatleri dışında din bilgisi almak isteyen vatandaşlarımıza hangi saatte istiyorlarsa o saatte program yapacağız." diyor. Uygulamanın ilk olarak geçen yıl 8 ilde başladığını hatırlatan Erbaş şöyle konuşuyor: "Projeyi bu yıl Türkiye geneline yaydık. Geçtiğimiz yıl pilot olarak uyguladığımız illerde katılım sayısı iki, hatta bazı yerlerde üç katına çıktı."
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Diyanetten 'Kişiye Özel' Kur'an Kursu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • bircan okyay Perşembe, 12:54

  iletişim bilgilerinize ulaşamadım
 • AYFER Cumartesi, 11:10

  MERHABA BENDE CALIŞAN BIR BAYANIM VE KURAN ÖĞRENMEK ISTIYORUM NASIL YARDIMCI OLABILIRSINIZ
 • Gökhan Cuma, 13:02

  Rabbimden ençok istediğim şey. Hafız olabilmek Sincan da oturuyorum. Allah rızası için bana nasıl yardımcı olabilirsiniz acaba
 • Çilem Pazartesi, 13:14

  ezber çalışmak istiyorum Keçiören Ankarada oyuruyorum Hafızlık zor biliyorum ama denemek istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz çalışıyorum aynı zamanda hafta içi
 • sevgi Cuma, 14:35

  Kuran dersi vermek isteyenler nerde oturduklarını yazarlarsa daha iyi olur
 • Ayşe Pazartesi, 13:25

  Bagcilarda veren yerler var isteyenler burdan yazabilir
 • Şükran Çarşamba, 10:39

  Kuran dersi veren yokmu bağcılar'da kuran dinimizle ilgili gerşey örenmek istiyorum yardımcı olurmusunuz
 • Maya Pazartesi, 18:52

  Bende kuran kursina gıtmek ıstıyorum nasıl adres alabilermiyim
 • Aytekin Taşdelen Çarşamba, 03:34

  Selamın aleyküm. 35 yaşındayım Allah beni affetsin bu yaşıma dinimiz hakkında çok az şey öğrendim. Benim dini bilgim yok denecek kadar az. Allahımdan af dilemek tövbekar olmak istiyorum. Şimdilik birkaç sure öğrendim ve namaz kılmaya başladım. Fakat cehaletimden ötürü başarılı olduğum söylenemez. Dinimizi en başından tam olarak yaşamak ve icra etmek istiyorum. Kur'an okumak ve öğrenmeyi gerçekten çok istiyorum. Şu anda okuduğumdan birşey anlayamıyorum çünkü nerden nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Önce Arapça mı öğrenmeliyim nereden nasıl başlamalıyım bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Çarşamba, 16 Temmuz

 • yeşim Pazartesi, 14:57

  Arkadaşlar be kuran öğrenmek istiyorum ama çalıştığım için bana uygun saat bulamıyorum....kişiye özel kuran kurslarında kimle görüşebilirim ....bilginiz var mı acaba?
 • hamza Pazartesi, 13:03

  medrese bitirdim kuran dersi vermek istiyorum
 • Tülay örs Salı, 00:07

  Hala Cvp bekliyorum sizden
  Detaylı bilgileri müftülüklerden öğrenebilirsiniz...
 • Tülay örs Pazar, 16:05

  Kur'an kursu için nasıl kayıt yaptırıcam lütfen yardımcı olurmusunuz Kayseri'de ikamet ediyorum
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Pazartesi, 1 Temmuz

 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Çarşamba, 19 Aralık

 • mustafa Salı, 00:00

  ben hafızım kuran öğretmek istiyorum ne yapabilirim
 • bayram Cuma, 00:00

  en yakın kuran kursu,müftülük ve camilerden bilgi alabilirsiniz.
 • nehir Pazartesi, 00:00

  kişiye özel kuran kursunda kayıtları nasıl yaptıracazzz yardımcı olurmusunuz lütfennn
 • aslı Perşembe, 00:00

  Allahın rahmeti üzerinize olsun.Allah yar veyardımcınız olsun inşallah.
 • ahmet Çarşamba, 00:00

  Allah ü taalaa razı olsun

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.