2 milyonu aşkın hacı adayı Arafat’ta Vakfe’ye çıktı

Hac vazifesini yerine getirmek üzere Mekke’ye gelen hacı adayları, Allah’tan af ve mağfiret dualarıyla Arafat dağında Vakfe’ye durmak üzere dağa çıkmaya başladı.

İNANÇ .
2 milyonu aşkın hacı adayı arafat’ta vakfe’ye çıktı

Dünyanın farklı bölgelerinden gelen ve aynı elbiseleri ve aynı imanı kuşanan hacı adayları, ırk ve dil ayrımı olmaksızın Allah’a dua ediyor. Öğle ve ikindi namazlarını kısaltarak kılacak olan hacılar, geceyi Arafat’ta dua ve istiğfarla geçirdikten sonra hac tavaflarını yapacak.

Arafat Vakfesi, hac ibadetinin harem dışında gerçekleştirilen tek rüknü olarak biliniyor. Mekke’nin doğusunda 22 kilometrelik mesafede bulunan ve 300 metre çapındaki Arafat dağında yerine getirilen Vakfe ibadeti, hacıların dağın üzerinde Allah’a dua etmeleriyle yerine getiriliyor. Dağda, hac dönemi dışında herhangi bir iskan ve barınak bulundurulmuyor.

Arafat Dağı’na çıkan hacıları organize etmek için görevlendirilen güvenlik görevlileri de hacıları yönlendiriyor.

Hacılar için gerekli bütün hizmetleri ciddiyetle yerine getiren Suudi Arabistan hükümetince görevlendirilen birimler, Arafat Dağı’nda, ilk yardım ve sağlık hizmetlerinin yanı sıra, hacıların ihtiyaç duyacağı her şeyi hazırlayarak, Allah’ın evini ziyaret edenlerin hac vazifelerini yerine getirmesini bekliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 2 milyonu aşkın hacı adayı Arafat’ta Vakfe’ye çıktı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.