249 şehide 249 bin Yasin

Türkiye'nin hafızasına kazınan 15 Temmuz darbe girişimi ilk yıl dönümünde anılacak. Kocaeli Belediyesi başlattıkları kampanya ile 249 şehit için 249 bin Yasin suresi okutuyor.

İNANÇ .
249 şehide 249 bin yasin

Milyonlarca insanın tek yürek olduğu hain FETÖ'nün darbeye kalkıştığı kanlı gece 15 Temmuz'un ilk yıl dönümü yaklaşıyor. Yurdun dört bir yanında düzenlenecek olan anma programları, yürüyüşler, demokrasi nöbetleri ile 15 Temmuz gecesi ve sonrası verilen büyük mücadele hatırlanacak.

Kocaeli Belediyesi, 15 Temmuz'un ilk yıl dönümünde şehitleri unutmadı. 249 kişinin şehadetle buluştuğu 15 Temmuz için, "Şehitlerimiz için bir Yasin de sen oku" kampanyası başlatan belediye, 249 bin Yasin okunmasını sağlayacak.

136 bin kişi katıldı

Bunun için bir internet sitesi kuran ve sayıların kayıt altına alınmasını sağlayan belediye yetkilileri ayrıca 15 Temmuz'da anma programları da gerçekleştirecek. Yoğun katılımın sağlandığı "Şehitlerimiz için bir Yasin de sen oku" kampanyasına bugüne kadar 138 bin 448 kişi katıldı.

Siz de şehitlerimizi Yasin okuyarak anmak için www.duayadavet.org adresinden katılım sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Yenişafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 249 şehide 249 bin Yasin
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.